sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Lutowy rynek przyczep

spot_img

Luty wg danych z CEPIK zapisał się zarejestrowanymi 588 nowymi przyczepami rolniczymi szt. Jest to wynik o 123 sztuk lepszy od analogicznego okresu roku poprzedniego. W sumie przez pierwsze dwa miesiące bieżącego roku zarejestrowano 1134 nowych przyczep rolniczych. To o 314 więcej niż przed rokiem. Wynik ten oznacza wzrost o 38,3%.

Największą ilością zarejestrowanych przyczep może się pochwalić marka Pronar – 450 szt. Jest to aż o 144 szt. więcej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 306 szt. przyczep z Narwi. Tym samym Pronar poprawia swoje udziały rynkowe w stosunku do zeszłego roku o 2,4 pp i obecnie posiada 39,7 % udziałów. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach ze 106 rejestracjami i udziałem rynkowym określonym na 9,3%. Tylko o jedną sztukę wyprzedza trzecią w zestawieniu markę Metaltech, która również notuje 9,3% udziałów rynkowych. Marka Wodziński zajmuje czwarta pozycję – 56 szt. zarejestrowanych przyczep. Na kolejnych miejscach znajdują się Wielton – 49 szt. i Mar-Pol – 48 szt.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x