czwartek, 23 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kultywatory i agregaty uprawowe AMAZONE

spot_img

Firma Amazone powiększyła wybór narzędzi do zaczepianego kultywatora serii Cenius-2TX (o szerokości roboczej od 4 do 8 metrów) i do zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX (szerokość robocza od 4 do 7 m). Nowe rozwiązanie to  system zębów typu C-Mix-Ultra, który wyposażono w automatyczną ochronę przed przeciążeniami z wykorzystaniem siłowników hydraulicznych. Jak zauważają specjaliści tego rodzaju system zapewnia maszynom wysoką niezawodność i trwałość, szczególnie w obciążających warunkach pracy.

Mocne Zęby C-Mix-Ultra!

Zęby C-Mix-Ultra sprawdzają się szczególnie w trudnych warunkach glebowych i przy regularnych przeciążeniach. Przy czym tzw. próg zadziałania nowej hydraulicznej wersji urządzenia może być elastycznie dostosowany do warunków pracy i regulowany bezstopniowo nawet do 800 kg. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Dzieje się tak dlatego, że nawet w najtrudniejszych warunkach pracy maszyna optymalnie utrzymuje żądaną głębokość roboczą do 30 cm, a to dzięki dużym wysokościom unoszenia poszczególnych zębów. 

Amortyzatory i siłowniki 

Dodatkową ochronę przed przeciążeniami zapewnia kultywatorowi system składający się z siłowników hydraulicznych zamontowanych na zębach, a także centralnie umieszczone amortyzatory azotowe, co gwarantuje zębom C-Mix-Ultra bardzo spokojny powrót do pozycji wyjściowej po ich uniesieniu. 

Liczbę amortyzatorów azotowych producent w każdym przypadku dostosowuje do odpowiedniej liczby zębów, tak aby zapewnić im niewielką różnicę ciśnień przy jednoczesnym działaniu kilku zabezpieczeń przed przeciążeniami.

Dodajmy, że bezstopniowa regulacja systemu jest łatwa i wygodna. Usytuowano ją z przodu zaczepu. Znajduje się tam również manometr dobrze widoczny z fotela kabiny ciągnika co daje kierowcy możliwość stałej jego kontroli. 

Redlice do każdego zastosowania

Warto też wiedzieć, że nowe zęby typu C-Mix-Ultra łączyć można z kompletnym systemem redlic C-Mix. Przy czym producent gwarantuje duży wybór różnych typów redlic do każdego zastosowania. A niektóre z nich dostępne są w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie. 

W ofercie Firmy Amazone jest też system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. Przy czym w tym przypadku czubek redlicy łatwo zostaje oddzielony od blachy prowadzącej. Zapewnia to krótkie czasy przezbrajania, a przede wszystkim skuteczną redukcję kosztów zużycia. 

Źródło i foto: Materiały Firmy AMAZONE

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x