środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kompaktowy Belarus 320.4 – prezentacja modelu

spot_img

Firma Belarus w segmencie ciągników przeznaczonych do małych gospodarstw oraz sektora usług komunalnych oferuje ciągnik o symbolu 320.4 o mocy znamionowej 36 KM. Zapraszamy do bliższego poznania kompaktowego wielozadaniowca.

Ciągnik Belarus z 3-cylindrowym silnikiem

Ciągnik jest napędzany 3-cylindrowym silnikiem produkcji Lombardini. Maksymalna moc jest osiągana przy prędkości 3000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 92 Nm i jest osiągany już przy 1650 obr/min. Silnik jest chłodzony cieczą. Moc jest przekazywana z silnika do niezsynchronizowanej skrzyni biegów przez suche, jednotarczowe sprzęgło. Prędkość jazdy do przodu mieści się w zakresie od 1 do 25 km/godz. Maks. prędkość jazdy do tyłu to 13,3 km/godz.

Skrzynia biegów w Belarusie

Skrzynia biegów oferuje 16 biegów w przód oraz 8 do tyłu. Biegi zmienia się przy pomocy trzech dźwigni: jedna odpowiada za wybór zakresu polowego lub drogowego i kierunku jazdy, drugą wybiera się jeden z czterech biegów głównych a ostatnia dźwignia odpowiada za załączanie dodatkowego reduktora. Blokadę tylnego mostu załącza się naciskając pedał w podłodze.

Tylny TUZ podnosi maksymalnie ciężar 1,1 t. Za unoszenie ramion odpowiadają dwa siłowniki, a sterowanie rozdzielaczem odbywa się przy pomocy dźwigni. Z tyłu ciągnika znajdują się także dwie pary wyjść hydraulicznych. Pompa hydrauliczna generuje wydatek 17 l/min przy maks. ciśnieniu 180 – 200 bar. Tylny WOM jest załączany mechanicznie. Do wyboru są prędkości 540 oraz 1000 obr/min. Druga pompa hydrauliczna odpowiada za zasilanie układu kierowniczego. Przepływem oleju steruje umieszczony pod kierownicą orbitrol.

Ciągnik posiada napęd 4×4, załączany automatycznie. Przednie opony mają rozmiar 210/80 R16. Na tylnej osi zamontowano ogumienie o rozmiarze 11.2/20. Hamulce są sterowane mechanicznie. Producent zastosował mokre hamulce tarczowe, niezależne na oba koła. Do sterowania hamulcami przyczep stosowana jest jednoobwodowa instalacja pneumatyczna.

Gotowy do pracy ciągnik waży 1850 kg. Przy całkowitej długości 3,1 m, minimalny promień skrętu wynosi 3,7 m. Szerokość ciągnika to 1,55 m a jego wysokość 2,15 m. Zbiornik paliwa mieści 32 l. Nad przednią osią zawieszonych jest 8 obciążników o masie 20 kg każdy.

Przy cenie zakupu ok. 60 000 zł brutto ciągnik jest ciekawą opcją dla małych gospodarstw oraz firm świadczących usługi komunalne. Ciągnik znajdzie także zatrudnienie na budowie oraz w sadzie. Standardowo jest wyposażony w komfortową i bezpieczną kabinę kierowcy.

 

 

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników