czwartek, 22 lutego, 2024

Jak w kukurydzy poradził sobie New Holland CH7.70? [WIDEO]

spot_img

Jesień to czas zbiorów wielu plonów, w tym kukurydzy na ziarno. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak radzi sobie najnowszy kombajn zbożowy New Holland CH7.70. Jego premiera odbyła się na początku sierpnia, a próbkę swoich możliwości przy zbiorze kukurydzy zademonstrował w miejscowości Popielawy w woj. Łódzkim. | Krzysztof Grzeszczyk

Jedyny w Polsce kombajn w technologii mieszanej

Kombajn CH7.70 jest produkowany w Płocku na tej samej linii montażowej co seria CX 5 i CX 6 oraz kombajny serii TC. Produkcja seryjna rozpocznie się w styczniu. Na okres żniw zbudowano krótką serię kilkunastu maszyn przedprodukcyjnych, a ten egzemplarz, który mieliśmy okazję obejrzeć w pracy jest jedynym w kraju. Pozostałe kombajny pracują w innych krajach Europy. O zastosowanych rozwiązaniach w tym modelu rozmawialiśmy z Arturem Bednarczukiem z firmy New Holland Polska, który jest odpowiedzialny w Płockiej fabryce za kombajny zbożowe.

Czym wyróżnia się ten kombajn?

Najnowsza konstrukcja kombajnu zbożowego New Holland CH7.70 została zbudowana w oparciu o rozwiązania stosowane w kombajnach CX serii 6. Odróżnia ją od standardowego układu konwencjonalnego odmienny system separacji. Układ omłotowy wykorzystuje bęben o średnicy 607 mm i szerokości 1560 mm. Jest on taki sama jak w konwencjonalnych kombajnach CX serii 6.

Za bębnem znajduje się odrzutnik, który transportuje słomę z młocarni do sekcji separującej opartej na dwóch rotorach – Twin Rotor. Mierzą one 3454 mm długości i średnicy 541 mm. Rotory odpowiadają za proces separacji. Ten proces w nowym kombajnie jest bardzo wydajny. Wynika to przede wszystkim z dużej średnicy i długości rotorów oraz z powierzchni klepisk pod rotorami, która jest określona na blisko 2,9 m2. Różnice w wydajności przy zbiorze pszenicy sięgają średnio 25% na korzyć nowej konstrukcji modelu CH7.70 w porównaniu z kombajnem CX6.90. Zbiornik ziarna ma pojemność 9300 l, a prędkość wyładunku 100 l/s.

Pełną relację z pokazów polowych kombajnu New Holland w kukurydzy będzie można przeczytać w grudniowym numerze miesięcznika Agro Profil – ZAPRENUMERUJ JUŻ TERAZ!

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x