poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Czerwcowy rynek ciągników

spot_img

Według danych z CEPiK rolnicy w czerwcu kupili i zarejestrowali 768 szt. nowych ciągników. Jest to 10 szt. mniej niż przed miesiącem i jest to zarazem drugi najgorszy wyniki w tym roku. W porównaniu z czerwcem ubiegłego roku odnotowano o 160 rejestracji mniej, a analizując te dane do czerwca 2021 roku to aż o 469 szt. mniej. W pierwszym półroczu zarejestrowano w sumie 4900 szt. nowych ciągników. Jest to też o 698 szt. mniej niż w pierwszym półroczu 2022 r. Procentowy spadek rejestracji wynosi już 12,5%.

Na pierwszym miejscu po 6 miesiącach jest marka John Deere. W sumie w tym okresie zarejestrowano 854 zielono-żółtych ciągników. Jest to jednocześnie o 96 szt. więcej niż w ubiegłym roku. Udział rynkowy tej marki na koniec czerwca wynosi 17,4 %. Jest to o 3,9 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu jest marka New Holland. Od początku roku rolnicy kupili i zarejestrowali 775 szt. niebiesko-białych ciągników. Jest to jednocześnie o 176 szt. mniej niż w 2022 roku. Udział rynkowy tego producenta wynosi 15,8%. Na trzecim miejscu uplasowała się marka Kubota z ilością 553 szt. zarejestrowanych pomarańczowych ciągników. Jest to o 21 szt. więcej niż przed rokiem.

Udział rynkowy tego producenta wynosi 11,3%. Na czwartym miejscu znajduje się marka Deutz-Fahr. W simie od początku roku do rolników trafiło 430 szt. zarejestrowanych zielono-szarych ciągników. Jest to o 54 szt. mniej niż przed rokiem. Deutz-Fahr ma 8,8% udziałów rynkowych. Case IH zajmuje piąte miejsce z ilością 275 szt. zarejestrowanych traktorów co przekłada się na 5,6% udziałów rynkowych

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x