sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

CLAAS nie zapomina o starszych maszynach

spot_img

Jak zauważają specjaliści z Firmy CLAAS, wielu rolników  pracujących zarówno w małych jak i w dużych gospodarstwach, nie zaprzestaje pracy z wykorzystaniem  maszyn starszych (wieloletnich). Z reguły jednak starsze modele są rzadziej używane niż nowsze maszyny. 

CLAAS ORIGINAL dla starszych typów

W konsekwencji starsze typy maszyn przepracowują mniej godzin, co powoduje, że współczynnik intensywności ich wykorzystania jest dużo niższy, w porównaniu z maszynami nowo zakupionymi. Często też właściciele starszych maszyn nie wykorzystują standardowych części zamiennych CLAAS ORIGINAL, których żywotność i zalety eksploatacyjne są bardzo wysokie. Praktyka podpowiada także, że skłonność klientów do inwestowania w przeglądy oraz serwis maleje wraz ze starzeniem się maszyn. W odpowiedzi Firma CLAAS rozszerza gamę części zamiennych CLAAS ORIGINAL o ten właśnie segment.

Wsparcie praktycznego gospodarowania

Wyjaśnijmy, że gama CLAAS ORIGINAL to wykonane na miarę części zamienne, akcesoria i materiały eksploatacyjne do maszyn tej marki. Uzupełnieniem oferty jest natomiast CLAAS FARMPART, czyli program części i akcesoriów obejmujący wiele innych marek i producentów. Asortyment CLAAS ORIGINAL składa się z dwóch linii: PREMIUM LINE i REMAN LINE. 

Skuteczne przy dużych obciążeniach

CLAAS PREMIUM LINE adresowana jest do rolników, którzy potrzebują niezawodnego rozwiązania, gdy maszyna poddawana jest szczególnie wysoko obciążającej eksploatacji. Części zamienne z tego asortymentu są wyjątkowo odporne na zużycie. Z drugiej strony części zamienne CLAAS REMAN LINE, to ekonomiczna alternatywa dla nowych części zamiennych i komponentów. Przy czym Firma CLAAS odbiera zużyte elementy i podzespoły przywracając je w procesie weryfikacji i regeneracji do jakości części nowych, produkowanych seryjnie.

Niższe ceny w SILVER LINE! 

Natomiast CLAAS SILVER LINE, to grupa części zamiennych, którą dołączono do portfolio CLAAS ORIGINAL. Części gamy SILVER LINE, to oferta  szczególnie atrakcyjna dla klientów poszukujących niższej ceny i posiadających starsze maszyny marki CLAAS. 
Dodajmy, że wszystkie części w ramach tego programu, dobrano specjalnie z myślą o maszynach starszych serii, dzięki czemu powstała ekonomicznie korzystna oferta przy naprawach i okresowych przeglądach. Tego rodzaju program łączy w sobie niezawodność i praktyczność z niższymi kosztami. Przy czym, części CLAAS SILVER LINE, jak zapewniają specjaliści marki, spełniają wysokie standardy jakościowe, dokładnie takie same jak inne części zamienne Firmy CLAAS. Portfolio CLAAS SILVER LINE obejmuje obecnie około 350 pozycji z takich grup części jak: pasy napędowe, filtry i łańcuchy napędowe. CLAAS cały czas pracuje też nad rozbudową tej oferty.

CLAAS PARTS Shop i dealerzy

Rolnicy skorzystać mogą z asortymentu części zamiennych CLAAS SILVER LINE za pośrednictwem CLAAS PARTS Shop, a także u Dealerów CLAAS w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Rosji, Ukrainie, Słowenii, Bośni i Rumunii. Ponadto, wszystkie części zamienne w ramach CLAAS PARTS zawarte są w katalogu elektronicznym Parts Doc, udostępnianym użytkownikom maszyn CLAAS, zarejestrowanym w aplikacji CLAAS CONNECT (dostępnej min. na stronie www.claas.pl). Firma CLAAS jest liderem na rynku kombajnów zbożowych, także w segmencie samobieżnych sieczkarni polowych,  ciągników, pras rolniczych oraz maszyn do zbioru zielonek. Paleta produktów CLAAS obejmuje też najnowocześniejsze technologie informatyczne wykorzystywane w rolnictwie. 

Źródło i foto: materiały Firmy CLAAS

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x