sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ciągnik z systemem CEMOS pomaga rolnikowi

spot_img

Z całą pewnością nie ma lepszej metody sprawdzenia funkcjonalności maszyn i urządzeń niż praktyczne testy na polu w rzeczywistych warunkach pracy. Do podobnego wniosku doszli specjaliści z Firmy CLAAS Polska, którzy w specjalnym konkursie wybrali 3 doświadczonych operatorów ciągników do udziału w teście porównawczym systemu CEMOS zainstalowanego w ciągniku CLAAS AXION 960. 

Wsparcie sztucznej inteligencji

Test odbył się na polu w okolicach Grodziska Wielkopolskiego. Dodajmy, że System CEMOS to innowacyjne rozwiązanie dla ciągników działające w oparciu o technologię sztucznej inteligencji (SI). To także nowatorski system wspierający operatora przy optymalizacji pracy maszyny dla uzyskania wyższej wydajności i obniżeniazużycia paliwa min. dzięki prawidłowej regulacji ciśnienia w oponach, czy dostosowaniu balastu do aktualnego narzędziaroboczego. 

Nagroda dla najlepszego operatora

Główną nagrodą w konkursie była możliwość użytkowania jednej z maszyn CLAAS: AXION 960, AXION 870 lub ARION 660. Najlepszy z uczestników testu – Mateusz Cisłakwybrał model ARION 660 w wersji CMATIC z systemem CEMOS. Laureat chwalił później min. to, że system „podpowiada” jak dobrać obciążenie ciągnika, ciśnienie w kołach i inne parametry pracy silnika, czego efektem jestwysoka wydajność maszyny, niski poziom zużycia paliwa i wygoda użycia. Dodajmy, że System CEMOS można zainstalować w ciągnikach CLAAS o mocy od 125 KM do 445 KM, z przekładnią bezstopniową CMATIC i terminalemdotykowym CEBIS. Tego typu ciągniki to modele serii ARION 500/ 600 i AXION 800/900.

Źródło i foto: materiały Firmy CLAAS

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x