niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Szukasz kwalifikatu wysokiej jakości? Wybierz Kwalifikat Plus Vigor

spot_img

Hodowla Roślin Danko wychodząc naprzeciw coraz wyższym oczekiwaniom rolnikom, wprowadza w życie nowy program jakościowy –  KWALIFIKAT PLUS VIGOR. Celem programu jest promowanie i zachęcanie rolników do stosowania efektywnych i nowoczesnych technologii produkcji zbóż w oparciu o najtańsze dostępne metody budowania plonu, tj.:

  • właściwy dobór odmian dla każdego gospodarstwa,
  • kwalifikowany materiał siewny o podwyższonych parametrach siewnych zakupiony w renomowanych i wiodących firmach nasiennych w Polsce,
  • wysoka jakość nasion.

Program gwarantuje , że kupując kwalifikat oznaczony logiem „KWALIFIKAT PLUS VIGOR” otrzymuje się materiał siewny o najwyższych parametrach jakościowych (czystość nasion pod względem zanieczyszczeń obcymi gatunkami odpowiednia dla nasion kategorii elitarnych) i o zdolności kiełkowania wynoszącej minimum 90%. Ponadto, nasiona są wcześniej zaprawiane nawozem donasiennym DANKO VIGOR. Jest to nowy nawóz, poprawiający wschody i rozwój początkowy siewek. Dzięki temu, że jest nawozem bez zawiesinowym, nie powoduje wzrostu pylenia i osypywania się zaprawy nasiennej z zaprawionych nasion, dzięki czemu zaprawa maksymalnie skutecznie ochrania nasiona przed patogenami i nie uwalnia się niepotrzebnie do środowiska. Na opakowaniach materiału siewnego Kwalifikat Plus Vigor znajdują się informacje o parametrach nasion jak MTZ czy kiełkowanie, dzięki czemu można precyzyjnie wysiać materiał siewny i ograniczyć normę wysiewu co daje dodatkowe korzyści. Na opakowania znajdzie się też informacja o podmiocie,  który jest producentem nasion.

 Hodowla Danko oraz partnerzy programu Kwalifikat Plus Vigor oferują doradztwo i pomoc w doborze właściwej  odmiany oraz w trakcie sezonu wegetacyjnego. W programie uczestniczy 38 firm produkujących nasiona pod marką KPV, co sprawia, że będą one dostępne w szerokiej sieci dystrybucji na terenie całego kraju.

danko-hodowla-roslin

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x