czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Szczyt rolniczy w Warszawie. Czy zapadnie decyzja o zamknięciu granic?

spot_img

Dzisiaj w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie rozpoczął się oczekiwany „rolniczy szczyt”, będący miejscem rozmów Donalda Tuska z liderami różnych grup protestujących rolników. Spotkanie ma na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z postulatami rolników oraz możliwość znalezienia kompromisów. Czy dojdzie do rozwiązania konfliktu?

Szczyt rolniczy w Warszawie niedostępny dla mediów

W szczycie rolniczym bierze udział nie tylko Donald Tusk, ale również minister Czesław Siekierski i wiceminister Michał Kołodziejczak. Niestety, dostęp dziennikarzy jest ograniczony.

Już na samym początku spotkania po przywitaniu się z premierem z sali zostali wyproszeni dziennikarze, a operatorzy zostali również odsunięci od uczestnictwa w dyskusji. Gabriel Janowski, polski polityk ruchu ludowego, po kilku minutach opuścił salę i powiedział mediom:

„Chcę poinformować, że usunięto mnie z sali plenarnej i zamknięto mnie w pokoju na dole. Jest to skandaliczne zachowanie władz.”

Przed budynek Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie wyszedł Władysław Serafin. Sytuacja ta zaowocowała ostrych wymianą zdań. Rolnicy jednomyślnie sprzeciwiają się temu, aby Serafin wypowiadał się w ich imieniu lub reprezentował ich stanowisko.

Rząd zamknie granicę z Ukrainą?

Na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Norwegii, Donald Tusk poinformował o rozmowach z Ukrainą na temat ewentualnego tymczasowego zamknięcia granicy i zatrzymania wymiany towarowej. Tusk, przygotowując się do rozmów z polskimi rolnikami, podkreślił, że taka decyzja byłaby obustronnie bolesna, ale konieczna.

Wicepremier Ukrainy, Ołeksandr Kubrakow, zareagował na te doniesienia, odrzucając możliwość zamknięcia granicy z Polską. Zapewnił, że strona ukraińska nie uczestniczy w negocjacjach w tej sprawie. Kubrakow wyraził szacunek dla Polski i zaproponował konstruktywne rozwiązania, jednocześnie oczekując, że polski rząd podejmie odpowiednie decyzje w celu złagodzenia sytuacji na granicy.

Czy granica z Ukrainą zostanie zamknięta? Brak przejrzystości i ograniczenia dostępu do informacji budzą obawy co do przebiegu rozmów oraz decyzji, które mogą wpłynąć na przyszłość rolnictwa. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne oświadczenie ze strony rządu oraz rolników, aby zrozumieć, czy udało się znaleźć wspólne stanowisko i jakie będą dalsze kroki w tej trudnej sytuacji.

źródło: Do Rzeczy; Wirtualna Polska

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x