czwartek, 22 lutego, 2024

Susza: Wydłużone szacowanie strat!

spot_img

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o tym, że Rolnicy, którzy w tym roku ponieśli straty spowodowane wystąpieniem suszy i którzy nie złożyli do 15 października 2021 r. wniosków o oszacowanie strat w publicznej aplikacji pn.: „Zgłoś szkodę rolniczą”, mogą w terminie do 30 listopada br. złożyć wniosek o oszacowanie strat za pomocą specjalnie do tego uruchomionej aplikacji pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza.

Jak skutecznie wnioskować? 

Resort rolnictwa wyjaśnia też, że po podpisaniu wypełnionego w aplikacji wniosku następuje automatyczne jego przeliczenie i w przypadku gdy szkody spowodowane przez suszę są wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym, generowany jest protokół. 
Natomiast gdy szkody zostaną wyliczone na poziomie 30% i mniej generowana jest kalkulacja.

Należy też wiedzieć, że protokół lub kalkulacja, dostępne są w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, po zalogowaniu się do niej przy użyciu profilu zaufanego. A prawidłowo złożony wniosek wymaga opatrzenia go podpisem zaufanym.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay 

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x