środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Sprzedaż przyczep rolniczych – ile rejestracji w sierpniu?

spot_img

Rynek przyczep nowych

Po kilku kolejnych miesiącach wzrostów sierpień przyniósł znaczny spadek rejestracji nowych przyczep. Sytuacja jest niemal identyczna jak przed rokiem – patrząc na wykres widać dokładnie taki sam trend. W sierpniu bieżącego roku zarejestrowano 533 szt. nowych przyczep rolniczych. To niemal połowa tego co przed miesiącem, kiedy to zarejestrowano 1097 szt. Porównując do sierpnia 2019, tegoroczna ilość rejestracji jest wyższa o 125 szt. Patrząc na cały okres od początku roku, notujemy 4903 szt. zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych. To o 1070 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 28%.

Najpopularniejsze marki

Pronar pozostaje liderem rynku. Od stycznia do sierpnia br. zarejestrowano 1972 szt. nowych przyczep tej marki. Jest to o 356 szt. więcej niż rok wcześniej. Pronar na koniec sierpnia osiągnął 40,2% udziałów rynkowych. Drugie miejsce z wynikiem 720 szt. zajmuje Metal-Fach. Marka ta również notuje lepszy wynik niż przed rokiem. 222 szt. więcej niż rok wcześniej, pozwoliło na osiągnięcie 14,7% udziałów runkowych. Trzecią pozycję zajmuje Metaltech z wynikiem 450 szt. i 9,2% udziałów rynkowych. Wielton, na miejscu czwartym, notuje 430 szt. i 8,8% udziałów rynkowych.

Województwa i powiaty

Województwem o największej ilości rejestracji po ośmiu miesiącach 2020 roku, jest woj. lubelskie z 717 rejestracjami. Na drugim miejscu jest woj. mazowieckie, gdzie zanotowano 636 rejestracje, w woj. wielkopolskim – 631, w podlaskim zarejestrowano 475 szt. nowych przyczep, w łódzkim – 406 przyczep.

Topowe modele

Tabela znajdująca się poniżej przedstawia sprzedaż modeli przyczep rolniczych po ośmiu miesiącach 2020 roku. Zestawienie ponownie otwiera model Pronar T653/2 z 371 rejestracjami. Na drugim miejscu również znajduje się model marki Pronar – T672, ale ze znacznie niższym wynikiem – 155 szt. Pronar PT612 zajmuje trzecie miejsce z ilością 139 szt.

Rynek przyczep używanych

Na rynku używanych przyczep notujemy ponownie odbicie w górę. Po ośmiu miesiącach roku zarejestrowano 3378 szt. przyczep używanych. To o 189 szt. więcej niż rok wcześniej. Oznacza to wzrost o 5,9%.

Źródło: PIGMiUR

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x