czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Sobota z przelotnymi opadami, niedziela pogodna [POGODA]

spot_img

W nocy front chłodny z opadami deszczu z północy przemieszczał się będzie na południe. Za frontem po północy na zachodzie i północy pojawią się liczne przejaśnienia. Do rana sucho jeszcze tylko w Bieszczadach i to tam będzie najzimniej -3 stopnie. Na pozostałym obszarze około 0/3 stopni na plusie. Lokalnie w okolicy Kłodzka, Legnicy, Jeleniej Góry o poranku nawet 5 stopni.

Od świtu do zmroku sporo pogodnego nieba i sucho od Opolszczyzny po Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę i Podlasie. Na południu do południa możliwe są drobne opady mżawki.

Większa strefa opadów do 5 milimetrów około godziny 11/00 wkroczy nad wybrzeże i po zmroku dotrze już do centrum. Padać ma deszcz i deszcz ze śniegiem. Na północy Warmii i Podlasia mokry śnieg.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie około 3/4 stopni na północy i południu do 5 stopni od Podlasia po Łódzkie i Opolszczyznę. Przed południem między Kłodzkiem a Wrocławiem możliwe nawet 8 stopni.

Wiatr umiarkowany i silny z zachodu w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu powieje do 85 km/h.

W niedzielę czeka nas poprawa pogody. W całym kraju pojawi się słońce. Na zachodzie, wschodzie i w centrum przeważnie bezchmurnie. Konwekcyjne przelotne opady śniegu wywołane efektem morza możliwe będą od Sejn po Giżycko, Bartoszyce, Bezledy, Hel. Możliwe, że pojawi się tutaj około 1-2 centymetrowa pokrywa śnieżna.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 0 stopni na wschodzie i południu do 2/3 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej wzdłuż Odry i na wybrzeżu 5 stopni.

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników