poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Słoneczny weekend? [POGODA]

spot_img

Sobota z porannymi przymrozkami

W sobotę o poranku pojawią się dawno nie widziane przymrozki na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, Warmii i Mazurach a także na Podlasiu, północy Mazowsza, Kujaw i Wielkopolski- termometry wskażą tutaj -4/-2 stopnie a przy gruncie do -6/-3 stopni. Będzie to zasługa pogodnego nieba.

Na pozostałym obszarze dużo chmur, dzięki czemu temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni.

W ciągu dnia dla odmiany na północy najwięcej chmur, z których od czasu do czasu pokropi. Na pozostałym obszarze liczne przejaśnienia i bez opadów.

W sobotę w południe zobaczymy od 3 stopni na Kaszubach i Suwalszczyźnie, 4-5 stopni na wschodzie kraju, 6 stopni na południu, w centrum oraz na wybrzeżu wschodnim, 8 stopni na Pomorzu Zachodnim, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, do 9-10 stopni na zachodzie kraju.

Wiatr słaby, na wybrzeżu i w górach umiarkowany.

 

Co z niedzielą?

Z soboty na niedzielę przymrozki pojawią się na wschód od Wisły. W centrum około 1-2 stopni a na zachodzie kraju nie mniej niż 4-5 stopni powyżej zera.

W niedzielę w ciągu dnia na północy dużo chmur, z których w dalszym ciągu może pokropić. Na pozostałym obszarze sporo rozpogodzeń, a na południu kraju będzie zachmurzenie małe.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 9 stopni na Suwalszczyźnie i na Helu, 10-11 stopni na wschodzie i północy, 12-13 stopni w centrum, do 13-15 stopni na południu i zachodzie kraju.

Wiatr umiarkowany, wieczorem silny i porywisty do 50-70 km/h.

Wyjątkowo ciepła zapowiada się noc z niedzieli na poniedziałek. Na zachodzie i północy kraju temperatura nie spadła by poniżej 10-12 stopni, co odpowiada termicznemu majowi.

 

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników