środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Skutki rządowej decyzji

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę rekompensat dla posiadaczy chryzantem, którzy z powodu pandemii koronawirusa i rządowego nakazu zamknięcia cmentarzy w dniach: 31 października – 2 listopada br. nie mogli sprzedać kwiatów. Do tej pory Agencja przekazała uprawnionym łącznie blisko 8,5 mln zł. Pieniądze trafiły na konta bankowe ponad 700 wnioskodawców.

Do wypłaty 86,6 milionów złotych

O pomoc finansową do ARiMR w łącznej kwocie prawie86,6 mln zł, wystąpiło ponad 5,3 tys. producentów i sprzedawców chryzantem.  Złożyli oni wnioski o rekompensaty za ponad 7,3 mln sztuk roślin. Wysokość podstawy naliczania wsparcia oszacowano na 20 zł za chryzantemę w doniczce i 3 zł za kwiat cięty. Rekompensaty wypłacane są tym posiadaczom chryzantem, którzy do końca listopada wywiązali się z obowiązku dostarczenia do Agencji pokwitowań za przekazanie kwiatów do wykorzystania lub do utylizacji. Całość wsparcia trafi na konta uprawnionych wnioskodawców  do końca bieżącego roku.

Jak do tego doszło? 

W powyższym kontekście przypomnijmy, że spore kontrowersje wywołał termin ogłoszenia zamknięcia cmentarzy przez Premiera Mateusza Morawieckiego, który poinformował o tym opinię publiczną w godzinach popołudniowych, w przeddzień wprowadzenia obostrzeń. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay
    

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x