wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Rząd przedłuża tarczę antyinflacyjną

spot_img

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek (27.05.2022 r.) nowelę ustawy o VAT, w której zawarto przedłużenie tzw. pierwszej tarczy antyinflacyjnej do 31 lipca br. – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Chodzi m.in o zwolnienie sprzedaży paliw z podatku handlowego.

Tarcza antyinflacyjna. Do kiedy?

Nowelizacja przedłuża tarczę antyinflacyjną o 2 miesiące, do 31 lipca br., czyli do czasu, kiedy obowiązuje tarcza 2.0 obniżająca m.in. VAT na żywność. Tym samym przedłużono do 31 lipca br. zwolnienie od akcyzy sprzedaży energii elektrycznej gospodarstwom domowym, obniżenie stawek akcyzy dla niektórych olejów napędowych i opałowych oraz pozostałych paliw opałowych. Przedłużono też zwolnienie sprzedaży paliw z podatku od sprzedaży detalicznej. Zmiany wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Jedyny moment, kiedy mogliśmy odczuć zahamowanie podwyżek przypadł na luty. Pierwszy miesiąc, gdy zaczęła obowiązywać tzw. „tarcza”. Od tamtego momentu ceny rosną jak szalone. Za jedzenie w kwietniu płaciliśmy 22% więcej niż w zeszłym roku a cena benzyny i diesla przekroczyła psychologiczną barierę 7 zł/l. Strach pomyśleć co będzie jak za VAT znów będziemy płacili. 

Źródło: prezydent.pl
zdj: pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x