piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Rynek drobiu. Wysoki popyt, a wraz z nim wyższe ceny

spot_img

Producenci mięsa drobiowego mogą się cieszyć. Kolejny tydzień na rynku notowano podwyżki. Powodem wyższych cen były mniejsze wstawienia w grudniu ale także mniejsza podaż żywca na skutek likwidacji ptaków na fermach objętych ogniskiem ptasiej grypy. W lutym możemy oczekiwać odbudowy podaży na rynku, która będzie wywierała presję na ceny w skupach.

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 31.01 – 07.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,60 zł/kg, o 2,4% mniej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była również niższa niż ostatnio i wyniosła 8,89 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,44 zł/netto. Była to cena o 10 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki nieznacznie potaniały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,35 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,04 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,06 zł/kg, o 33 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x