piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Rozpoczęły się ulewy [POGODA]

spot_img

Do godziny 11.00 w Głuchołazach na Opolszczyźnie spadło już blisko 50 mm w dwie doby.

Padać będzie również w nocy. Najwięcej deszczu spadnie na Podlasie, wschód Mazowsza oraz Małopolskę i Górny Śląsk- do 5-17 mm. Delikatny deszcz popada także na zachodzie Lubelskiego, Świętokrzyskiem, południu, zachodzie i w centrum Mazowsza, południu Ziemi Łódzkiej.

Temperatura spadnie do około 5-7 stopni. Tylko na zachodzie i północy gdzie będzie sucho i trochę przejaśnień ponownie spadki temperatury w pobliże 1-4 stopni, przy gruncie mróz.

Przed południem silne opady nawiedzą Małopolskę, Górny Śląsk, Ziemię Łódzką, środkowe Mazowsze aż po Suwalszczyznę.

Największe ulewy pojawia się po południu. Na chwilę około południa opady ustaną na wschodzie i w centrum, po to aby po południu w tym miejscu pwostały wydajne w ulewy chmury, które do wieczora zakryją całe południe i centrum kraju.

Wieczorem padać zacznie również na wschodzie, południu i w centrum Kujaw, na Warmii, wschodzie, południu Wielkopolski, całym Dolnym Śląsku i południu Ziemi Lubuskiej. Następnie opady przesuwać się mają na zachód i północ kraju.

Podczas popołudniowych ulew na południu, w centrum i na środkowym wschodzie w ciagu jednej godziny może spaść do 17 mm deszczu.

W strefie opadów w ciągu dnia zaledwie 5-8 stopni. Na wschodzie wzrost temperatury postępował będzie aż do północy, dzięki czemu temperatura po zmroku przekroczy już 13/14 stopni. Na zachodzie i północy w ciągu dnia około 8-10 stopni powyżej zera.

Wiatr powieje umiarkowanie, przeważnie z północy i północnego wschodu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x