niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rosyjski statek ze skradzionym zbożem zatrzymany przez tureckich celników

spot_img

Tureccy celnicy zatrzymali rosyjski statek transportowy, który przewoził zrabowane z Ukrainy zboże. Informację tę potwierdził ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar. 

Turcja zatrzymała rosyjski statek

W piątek Ukraina zwróciła się do Turcji o zatrzymanie i aresztowanie statku towarowego Żybek Żoły, pływającego pod rosyjską banderą i wiozącego ukraińskie zboże, zabrane z okupowanego przez siły rosyjskie portu w Berdiańsku.

Jak informował wcześniej wiceminister rolnictwa Ukrainy Taras Wysocki, Rosjanie ukradli z okupowanych terenów ponad 25 proc. zasobów zboża, czyli około 400 tys. ton z 1,5 mln ton zebranych przed inwazją.

Władze ukraińskie liczą na konfiskatę zboża

– Jesteśmy w ścisłym kontakcie z władzami tureckimi. Statek stoi obecnie przy wejściu do portu, został zatrzymany przez tureckie organy celne. Ambasador dodał, że decyzje o losie statku władze tureckie podejmą w poniedziałek, Ukraina liczy zaś na konfiskatę zboża przez rząd w Ankarze. 

W związku z zaistniałą sytuacją Kijów oskarżył Moskwę o kradzież zboża z terenów, które zajęły siły rosyjskie. Wcześniej Kreml zaprzeczył, że Rosja ukradła jakiekolwiek ukraińskie zasoby. Z kolei wiceminister rolnictwa Ukrainy Taras Wysocki poinformował, że okupanci ukradli z okupowanych terenów ponad 25 proc. zasobów zboża zebranych przed inwazją.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adolf dymsza
adolf dymsza
1 rok temu

rosjanie nie kradną tylko rabują

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x