czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Rosną prognozy areału upraw na Ukrainie

spot_img

Jak podaje ukraińskie ministerstwo rolnictwa, w tym roku ukraińscy rolnicy obsadzili 2,5-3 mln hektarów upraw wiosennych, czyli około 20-25% z planowanych 12-13 mln hektarów. Trzeba zauważyć, że w ciągu ostatnich 10 dni, prognoza areału gruntów rolnych, które można będzie obsiać tej wiosny wzrosła do 70-75% ubiegłorocznego wyniku.

W swojej najnowszej prognozie na nowy sezon Międzynarodowa Rada Zbożowa szacuje ukraińską produkcję pszenicy na 18,6 mln ton, a kukurydzy na 19,4 mln ton. Dla porównania, zbiory na Ukrainie w 2021 roku były rekordowe i wyniosły 33 mln ton pszenicy i 41,9 mln ton kukurydzy.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: Ukraińskie Min. Rol., IGC

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x