niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

ROLTECHNIKA i Wystawa Maszyn Rolniczych [22 i 23 sierpnia]

spot_img

Wyścigi Traktorów, Pokazy Polowe, Odpalanie Bombaja, Korowód Starych Ciągników, Tractor Pulling (zawody motorowe dla ciągników z obciążeniem – przyp. red.) i wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników i widzów XIX Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka i ROLTECHNIKI. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach: 22 i 23 sierpnia br. w Wilkowicach koło wielkopolskiego Leszna.

Urok tradycji z mocą przyszłości!

Festiwal to wyjątkowe połączenie uroku zabytkowych  rolniczych perełek z mocą i możliwościami maszyn i  urządzeń najnowszej generacji. To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z bogatą ofertą branżowych liderów i z technologicznymi nowinkami.

Wielka gratka dla kolekcjonerów

Wystawie rolniczej ROLTECHNIKA towarzyszyć będzie Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, czyli największy w Polsce zlot miłośników i kolekcjonerów starego sprzętu rolniczego. Dodajmy, że pierwszy festiwal odbył się w 2002 roku. Od tego czasu wydarzenie dynamicznie się rozwija, pokazując jak ogromny jest jego wpływ na popularyzację wiedzy na temat zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. Festiwal walnie się też przyczynił do rozwoju mody na odnajdywanie, rekonstrukcję i kolekcjonowanie zabytkowych maszyn rolniczych.

Oj będzie się działo!

Organizatorzy wystawy i festiwalu przygotowali również  szereg dodatkowych atrakcji, które pozwolą miło spędzić czas z całą rodziną. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, a w niej tradycyjnie: grochówka, bigos i grill.

W programie imprez między innymi:

– Ekspozycja wystawców z branży rolnicze

– Parada starych maszyn i ciągników

– Tractor Pulling

– Odpalanie Bombaja

– Wyścigi Traktorów

Bilety do 4 stref

Jak informują organizatorzy ROLTECHNIKI i Festiwalu: bilety można kupić w cenie 8 PLN. Natomiast dla dzieci do lat 7 przewidziano wstęp bezpłatny.
Bilety można nabyć za pośrednictwem strony: ToBilet.pl – https://tobilet.pl/roltechnika-i-xix-festiwal-starych-ciagnikow-i-maszyn-rolniczych-im-jerzego-samelczaka.html

Ważne też by wiedzieć, że kupując bilet na XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka oraz Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA zyskamy możliwość wstępu do czterech niezwykłych stref:

  1. Wystawy zabytkowych maszyn rolniczych
  2. ROLTECHNIKI
  3. Stoisk handlowych
  4. Gastronomii

Współorganizatorami wydarzeń w Wilkowicach są m.in.: Grupa MTP, Firma ROLTECHNIKA, Gmina Lipno i portale internetowe: traktorimaszyna.pl oraz retrotraktor.pl


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Grupa MTP.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników