środa, 29 listopada, 2023
spot_img

ROLTECHNIKA i Wystawa Maszyn Rolniczych [22 i 23 sierpnia]

spot_img

Wyścigi Traktorów, Pokazy Polowe, Odpalanie Bombaja, Korowód Starych Ciągników, Tractor Pulling (zawody motorowe dla ciągników z obciążeniem – przyp. red.) i wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników i widzów XIX Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka i ROLTECHNIKI. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach: 22 i 23 sierpnia br. w Wilkowicach koło wielkopolskiego Leszna.

Urok tradycji z mocą przyszłości!

Festiwal to wyjątkowe połączenie uroku zabytkowych  rolniczych perełek z mocą i możliwościami maszyn i  urządzeń najnowszej generacji. To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z bogatą ofertą branżowych liderów i z technologicznymi nowinkami.

Wielka gratka dla kolekcjonerów

Wystawie rolniczej ROLTECHNIKA towarzyszyć będzie Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, czyli największy w Polsce zlot miłośników i kolekcjonerów starego sprzętu rolniczego. Dodajmy, że pierwszy festiwal odbył się w 2002 roku. Od tego czasu wydarzenie dynamicznie się rozwija, pokazując jak ogromny jest jego wpływ na popularyzację wiedzy na temat zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. Festiwal walnie się też przyczynił do rozwoju mody na odnajdywanie, rekonstrukcję i kolekcjonowanie zabytkowych maszyn rolniczych.

Oj będzie się działo!

Organizatorzy wystawy i festiwalu przygotowali również  szereg dodatkowych atrakcji, które pozwolą miło spędzić czas z całą rodziną. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, a w niej tradycyjnie: grochówka, bigos i grill.

W programie imprez między innymi:

– Ekspozycja wystawców z branży rolnicze

– Parada starych maszyn i ciągników

– Tractor Pulling

– Odpalanie Bombaja

– Wyścigi Traktorów

Bilety do 4 stref

Jak informują organizatorzy ROLTECHNIKI i Festiwalu: bilety można kupić w cenie 8 PLN. Natomiast dla dzieci do lat 7 przewidziano wstęp bezpłatny.
Bilety można nabyć za pośrednictwem strony: ToBilet.pl – https://tobilet.pl/roltechnika-i-xix-festiwal-starych-ciagnikow-i-maszyn-rolniczych-im-jerzego-samelczaka.html

Ważne też by wiedzieć, że kupując bilet na XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka oraz Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA zyskamy możliwość wstępu do czterech niezwykłych stref:

  1. Wystawy zabytkowych maszyn rolniczych
  2. ROLTECHNIKI
  3. Stoisk handlowych
  4. Gastronomii

Współorganizatorami wydarzeń w Wilkowicach są m.in.: Grupa MTP, Firma ROLTECHNIKA, Gmina Lipno i portale internetowe: traktorimaszyna.pl oraz retrotraktor.pl


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Grupa MTP.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników