piątek, 23 lutego, 2024

Rolnicy spotkali się nową minister Anną Gembicką. Jaki jest rezultat rozmów?

spot_img

Wczoraj wieczorem, tj. 28 listopada o 19:30, na miejsce protestu rolników w Medyce przybyła nowa minister rolnictwa i rozwoju wsi, Anna Gembicka, aby omówić trudną sytuację polskich gospodarzy. Podczas spotkania przedstawiono pewne propozycje rozwiązań. Co zostało ustalone?

Propozycje rozwiązań

Pierwszym postulatem, na który minister Anna Gembicka odpowiedziała, była kwestia dopłat do kukurydzy. Proponowana dopłata wyniosłaby 1000 złotych na hektar

Drugim ważnym postulatem było przedłużenie udzielania kredytów płynnościowych o oprocentowaniu 2 procent. Minister Gembicka zauważyła, że istniejące wnioski prawie wyczerpały dostępną pulę wynoszącą 10 miliardów złotych. W odpowiedzi na to minister obiecała zwiększenie tej puli o kolejne 2,5 miliarda złotych.

Trzeci postulat dotyczył podatku rolnego. Minister Gembicka wyraziła zrozumienie dla potrzeb gmin, ale jednocześnie podkreśliła, że głównym celem jest ochrona rolników. Obiecała pracę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji nad stworzeniem mechanizmu, który będzie równoważył interesy obu stron.

Szefowa resortu rolnictwa poinformowała ponadto, że dziś wystąpiła do unijnego komisarza ds. handlu Valdisa Dombrovskisa o spotkanie z udziałem protestujących rolników i transportowców.

źródło: MRIRW

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x