środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przedświąteczna pomoc firmy Sokołów!

spot_img

W przedświątecznym okresie, firma Sokołów ponownie włączyła się w akcje pomocowe dla osób potrzebujących. Dzięki współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, kilkuset powstańców warszawskich otrzymało paczki z wysokiej jakości, sokołowskimi produktami. Sokołów objął pomocą żywnościową również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz potrzebujących kucharzy ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Firma wspomaga ponadto wiele lokalnych organizacji charytatywnych, przygotowujących paczki świąteczne dla potrzebujących w rejonach, gdzie mieszczą się zakłady Grupy Sokołów. Te działania to kolejna odsłona tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Sokołów Pomaga. 

Już na początku epidemii, Sokołów rozpoczął realizację zakrojonych na szeroką skalę działań pomocowych. – Społeczna odpowiedzialność to jeden z filarów naszej strategii – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – W obliczu pandemii, niezwłocznie podjęliśmy zatem decyzję o udzieleniu wielopoziomowego wsparcia osobom potrzebującym. W pierwszym etapie akcji, Sokołów przekazał ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób potrzebujących oraz powstańców warszawskich, a także 300 000 zł na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego. W realizacji tych działań, firma współpracowała z Caritas Polska, Federacją Polskich Banków Żywności, Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Fundacją TVN. 

Teraz, w wyjątkowym okresie przedświątecznym, Sokołów ponownie wspiera potrzebujących. – Po raz kolejny w tym roku, sokołowskie wyroby trafiły do kilkuset powstańców warszawskich – podopiecznych Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich – mówi Bogusław Miszczuk. – Dzięki tym paczkom, na świątecznych stołach powstańców nie zabraknie wysokiej jakości wędlin i dań. 

Jak podkreśla Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich, takie działania są bardzo doceniane przez powstańców – To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i przedsiębiorstwom, które tak hojnie nas wspierają – mówi Zbigniew Galperyn. Wielowymiarowość takiej pomocy zaznacza też Rafał Szczepański, Prezes Zarządu Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. – „Pamiętamy, pomagamy” to hasło naszych akcji, które oddaje w pełni ich znaczenie. Paczki z żywnością w ważnych chwilach to piękna symbolika. Przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas, rozmawiamy i pokazujemy, że zależy nam na osobach, które walczyły o wolność Polski – mówi Rafał Szczepański.

Sokołów wsparł również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Tradycyjnie, w okresie świąt Bożego Narodzenia, Fundacja przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych rodzin, w których są osoby niepełnosprawne. W tym roku, w paczkach, które trafią do ok. 100 rodzin, znalazły się również sokołowskie wyroby. 

W czasie pandemii, w szczególnie trudnej sytuacji znalazła się także branża gastronomiczna. W związku z tym, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich przeprowadziło akcję wsparcia żywnościowego potrzebujących kucharzy, zrzeszonych w tej organizacji, a Sokołów włączył się w te działania, przekazując produkty do przygotowywanych paczek. 

– Cieszę się, że nasza pomoc sprawnie trafiła do potrzebujących – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Sokołowskie produkty trafiły do ponad tysiąca świątecznych paczek. Jestem przekonany, że w tym wyjątkowym czasie będzie to realne wsparcie dla wszystkich obdarowanych.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x