środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Przed nami stopniowa poprawa pogody postępująca od zachodu

spot_img

W nocy pochmurno z opadami mżawki i słabego deszczu wraz z mgłami wystąpią na Podkarpaciu, Małopolsce, Lubelszczyźnie, Górach Świętokrzyskich, Ziemi Łódzkiej, południu, wschodzie, zachodzie i w centrum Mazowsza, Górnym Śląsku i Opolszczyźnie.  Tutaj temperatura w nocy spadnie do 5/8 stopni Celsjusza. Pokropi miejscami na wybrzeżu i tam około 9 stopni.

Najchłodniej i najpogodniej na Warmii, Mazurach, Kujawach, Suwalszczyźnie, północy Wielkopolski i południu Kaszub- tu przy gruncie miejscami przymrozki, a na wysokości 2 metrów około 1 do 4 stopni powyżej zera.

W ciągu dnia opady mżawki i deszczu pojawiać się mają w tym samym pasie- dodatkowo popadać może na południu Dolnego Śląska i południu Podlasia i Kujaw. Turaj również zimno- zaledwie 5 do 8 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia. Na wybrzeżu miejscami pokropi, natomiast na pozostałym obszarze sucho, jednak chmury nad rozpogodzeniami mają przeważać. W suchych miejscach temperatura podniesie się do 10 stopni Celsjusza.

Na północy będzie to bezwietrzna sobota, co wpłynie na miejscami długie utrzymywanie się mgieł. Słabo powieje również na zachodzie, wschodzie i południowym wschodzie kraju- maksymalnie do 15 km/h.

Nieco silniej powieje w pasie od południowego Podlasia i północnej Lubelszczyzny po wschodnie, środkowe, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę- w porywach do 30 km/h.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x