środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Przed nami noc pełna niespodzianek [POGODA]

spot_img

Wieczorem silna konwekcja z opadami deszczu i lokalnymi wyładowaniami będzie zmierzała na wschód (burze wygasną nad Wielkopolską). Wraz ze stopniowym spadkiem temperatury nad ranem między Szczecinkiem, Miastkiem, Piłą a Gnieznem sypać może gęsty śnieg (duże płatki śniegu). Sypać zacznie w drugiej części nocy również na południu Podkarpacia, a w wyższej temperaturze deszcz ze śniegiem na Roztoczu i wschodzie Podkarpacia. W tych regionach do rana spadnie około 3-7 mm deszczu i śniegu. Na pozostałym obszarze pod osłoną nocy opady słabe lub ich brak.

Temperatura spadnie w pobliże 1-2 stopni na wschodzie, około -1/1 stopnia na południu, w centrum oraz od wschodniej Wielkopolski po Kujawy i Kaszuby, do 2-4 stopni na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr w całym kraju umiarkowany i silny w porywach do 70 km/h z zachodu i południowego zachodu.

 

Jak będzie w ciągu dnia?

W pierwszej części dnia opady znad zachodniej części kraju przemieszczą się do centrum- popada wszystko, od deszczu po śnieg. Lokalnie na chwilę się zabieli (wszystko dzięki nocnemu przymrozkowi). Padać będzie również na północy i zachodzie kraju- przelotnie.

W drugiej części dnia przelotne opady od śniegu po deszcz możliwe w całym kraju- najmniej opadów na południu, najwięcej zaś na zachodzie, północy oraz od Podlasia po Mazowsze, Kujawy, Wielkopolskę i środkowy wschód. Przewidywana suma opadów między Gorzowem, Piłą, Gnieznem, Płockiem, Mławą może przekroczyć 10 mm. Na północy, w centrum i pozostałej części zachodu spadnie około 2-5 mm deszczu i śniegu. Na wschodzie i południu będą to opady symboliczne rzędu 0,1-2 mm. Obok opadów w wielu regionach zachodniej, południowej, północnej i wschodniej Polski pojawi się na chwilę słońce.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 3-6 stopni. Początkowo tam gdzie popada śnieg (Kujawy, część Łódzkiego i Mazowsza) około południa jeszcze około 0-1 stopnia, a po południu termometry wskażą już około 3-4 stopni.

Wiatr nadal silniejszy w porywach do 40-70 km/h z zachodu i południowego zachodu.

Łukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników