środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami kilka śnieżnych dni [POGODA]

spot_img

Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie– o poranku temperatura spadnie do około -8/-4 stopni Celsjusza. W ciągu dnia za wyjątkiem Podlasia pojawi się delikatna odwilż- jednak z racji silnego wiatru nie będzie ona jakoś bardzo zauważalna. Niebo będzie błękitne od wschodu do zachodu słońca.

Małopolska, Górny Śląsk, Kielecczyzna, południowe i środkowe Mazowsze- poranek bezchmurny z temperaturą od -15/-11 stopni pod górami do -8/-4 stopni na nizinie. W ciągu dnia maksymalnie 0-1 stopień. Jedynie w okolicy Nowego Sącza, Tarnowa, Inwałdu możemy mieć do 3 stopni na plusie. Do południa niebo pozostanie bezchmurne. Po południu zacznie się chmurzyć i wieczór już raczej pochmurny.

Opolskie, Łódzkie– tutaj poranek jeszcze pogodny z temperaturą w okolicy -6/-3 stopnie, jednak w południe już się przeważnie zachmurzy. O zmroku na zachodzie województw zacznie padać śnieg, który od Namysłowa po Wieluń, Łęczycę będzie intensywny. Temperatura w dzień bilansować ma na lekkim plusie.

Ziemia Lubuska, Pomorze Zachodnie- nad ranem temperatura wyniesie około -2/0 stopni Celsjusza. Przy gruncie wszędzie chwyci mrozek. Od rana sypać ma śnieg, przybierając formę śnieżycy w godzinach przedpołudniowych. O ile na Ziemi Lubuskiej i w rejonie Szczecina temperatura po południu sięgnie około +0,5/+1 stopień, to w rejonie Szczecinka, Bobolic, Białego Boru ma być na minusie. Dzięki temu na wschodzie Pomorza Zachodniego spadnie do zmroku nawet 10-13 cm śniegu. Biało do południa będzie na pewno na całym zachodzie kraju i podejrzewam, że śnieg poleży przynajmniej do północy, ponieważ i tam spadnie około 3-6 cm śniegu.

Kaszuby, rejon Ostródy, Elbląga, Braniewa- przez cały dzień trzymać ma mrozek na poziomie -3/-1 stopnia. Na Kaszubach od rana do zmroku ma sypać śnieg. Na zachód od Olsztyna śnieg dotrze od około przedpołudnia/ południa i padać ma do północy. Na tym obszarze spadnie do późnej nocy około 5-13 cm śniegu. Pojawi się silniejszy wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Żuławy, Trójmiasto– tutaj również ma sypać śnieg, jednakże w dzień temperatura zbliży się do 0 stopni, być może lekko tą barierą przekraczając i zacznie się delikatna odwilż. Tutaj spadnie około 5-8 cm śniegu.

Sudety, Bogatynia, Bolesławiec, Wielkopolska, Kujawy, rejony na wschód od Olsztyna (Mazury), a nawet zachodnie Mazowsze (Mława, Żuromin, Płock)- poranek suchy i dość pochmurny z temperaturą około -3/-1 stopnia. Przed południem zacznie padać śnieg na zachodzie tych regionów i do zmroku sięgnie zachodniego Mazowsza oraz Mazur. Temperatura w dzień wyniesie od -3 stopni w Giżycku poprzez -1 stopień w Mławie, Olsztynie do 0 na Kujawach i w Wielkopolsce- chociaż tutaj na zachodzie regionu o zmroku może być +1 stopień.  Na Mazurach do północy spadnie około 3-7 cm śniegu, Kujawach- 2-5 cm śniegu, Wielkopolsce- 1-5 cm śniegu- najmniej w rejonie Leszna, Kępna; w Sudetach do 20 cm śniegu.

Rejon Wrocławia, Brzegu, Twardogóry– przez większość dnia mają wisieć chmury i tylko do południa miejscami na chwilę pokaże się słońce. Po zmroku dotrze front, jednak opadów będzie bardzo mało. Trochę śniegu do 1-3 cm popada w rejonie Milcza, Twardogóry, ale bliżej Wrocławia, Brzegu możliwe, że tylko delikatnie zabieli, albo i nie ponieważ możemy tutaj mieć delikatną odwilż.

W nocy z wtorku na środę front przewędruje przez całe południe, wschód i centrum kraju, z tym, że od Krakowa po Wrocław popada słabo.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x