środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rząd Morawieckiego ignoruje AGRO-Unię!

spot_img

Wiadomo już, że będą kolejne akcje protestacyjne AGRO-Unii. Mimo, że uczestnicy dzisiejszego protestu pod Piotrkowem Trybunalskim zdecydowali się jeszcze poczekać do godziny 14.00 na reakcję Rządu Mateusza Morawieckiego, to Lider Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia Michał Kołodziejczak już teraz zapowiedział ogólnopolską rolniczą blokadę kraju. 

Bankster i tchórz?

– Teraz już wiemy, że Premier Morawiecki to tchórz! – ostro wyraził się o zaistniałej sytuacji Michał Kołodziejczak – To bankster, który myśli że możemy zasuwać za miskę ryżu i że wszystko zależy od tego, czy Rząd nam coś da, czy tez nie da! Tak nie jest! Chcę też, żeby Polacy wreszcie zrozumieli, że Rząd nie robi nic, a zapaść polskiego rolnictwa dotknie wszystkich Polaków! I jeśli ma to być wojna i mamy w niej umrzeć, to jesteśmy gotowi! A jeżeli Rząd myśli, że się zmęczymy i sobie domy spokój, to jest w grubym błędzie! 

Kołodziejczak o Kornelu Morawieckim 

Michał Kołodziejczak wspomniał także, że w ostatnim momencie życia Kornela Morawieckiego, ojca obecnego Premiera Rządu, rozmawiał z legendarnym Przywódcą Solidarności Walczącej i jest przekonany, że ojciec obecnego szefa rządu wstydziłby się dziś za syna. 

Cała Polska stanie 

AGRO-Unia zapowiada, że maksymalnie w ciągu czterech tygodni dojdzie od masowych blokad w całej Polsce. Protestujący zwrócili się już m.in. z wnioskiem o zgodę na wjazd do Warszawy. Motyw przewodni protestów będzie ten sam: zmuszenie Rządu do intensywniejszego wsparcia polskiego rolnictwa i podjęcia rozmów z protestującymi rolnikami. 

Źródło i foto: Profil AGRO-Unii na FB

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x