piątek, 29 września, 2023

Ogólnopolski strajk rolników w Warszawie. Agrounia z Michałem Kołodziejczakiem na czele

spot_imgspot_img

Na protest zjechali się rolnicy z całej Polski, aby zamanifestować drastyczną sytuację w krajowym rolnictwie. Upadają rodzime hodowle, a w wielu domach narasta kryzys finansowy. Dzisiejszy warszawski strajk pokazał siłę i zjednoczenie ludności wiejskiej, jak i również miejskiej.

O godzinie 10 na skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona zjechały kolumny ciągników z całego kraju. Szacuję się, że było to nawet 200 ciągników. Policja zablokowała jednak dalszą drogę do Pałacu i Kultury i Nauki, rolnicy udali się na miejsce docelowe autokarami. Pod jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy zebrały się setki, a nawet tysiące ludzi, którzy w pokojowym przemarszu wyrazili swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji w sektorze rolniczym. Tłumy przeszły najbardziej rozpoznawalnymi ulicami i rondami w stolicy pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Michał Kołodziejczak z Agrounii mówił głośno o szerzącym się kryzysie gospodarczym, bezradności rządu oraz importowaniu płodów rolnych i produktów z zagranicy. 

Nie chcemy żebyście nam coś dawali, tylko chcemy godnie zarabiać i nie być okradani, bo dziś jesteśmy okradani z naszej pracy – zaapelował Kołodziejczak.

Przedstawicieli polskich rolników pod Kancelarią Premiera przyjął pracownik Mateusza Morawieckiego, który dyplomatycznie odpowiedział na pytania lidera Agrounii. Michał Kołodziejczak w imieniu zebranych przekazał petycję wraz z kartonem importowanych ogórków z Rosji. 

Jesteśmy tutaj, aby walczyć w obronie polskiego rolnictwa. Partia rządząca odrzuca nasze postulaty i nie reaguje na nasze dotychczasowe protesty. Dzisiaj jesteśmy w Warszawie, aby pokazać wszystkim zjednoczenie rolników i porozmawiać z premierem Morawieckim – mówi Waldemar Kowalski

Sytuacja w polskim rolnictwie jest drastyczna, codziennie upada kilkanaście hodowli trzody chlewnej, niskie ceny pozostałych produktów rolnych ściągają na dno każdego gospodarza.

Czeka nas bardzo trudny rok w obliczu rosnących cen środków do produkcji rolnej. 

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x