niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

spot_img

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front znajdzie się na linii Zielona Góra, Łódź, Lublin. Oznacza to, że nad ranem front znajdzie się już na południu kraju, zaś za frontem niebo się rozpogodzi. Pogodne niebo wpłynie na większe spadki temperatury. Miejscami od Kaszub po Podlasie może być -8 stopni- przeważnie będzie jednak -7/-4 stopnie. Na wschodzie i w centrum około -6/-3 stopni. Najcieplej na śnieżnym południu- około -2/0 stopni.

Poniedziałek

Do godzin południowych pochmurno ma być na południu kraju. Po południu na południu chmury na zmianę ze słońcem- miejscami słabo poprószy śnieg. Na wschodzie, w centrum i na Pomorzu Gdańskim- zwłaszcza Żuławach szczególnie w południe występować mogę przelotne opady śniegu. Na Podlasiu chwilami może sypać mocniej w formie śnieżycy- opad potrwa maksymalnie 1-6 minut. Na zachodzie sucho i słonecznie.

Wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek konwekcja na wschodzie, południu i w centrum zaniknie. Niebo w wielu regionach kraju będzie bezchmurne. Osłabnie także wiatr. Wpłynie to na duże spadki temperatury nad ranem. W zastoiskach mrozowych na Podlasiu i Mazurach może być -12/-10 stopni. Na pozostałym obszarze Podlasia, Mazur około -9/-7 stopni. Na zachodzie, południu i w centrum oraz na północy w zastoiskach mrozowych do -8 stopni, zaś na pozostałym obszarze około -7/-4 stopni. Przy gruncie temperatura spadnie do -13/-10 stopni na Podlasiu i Mazurach do -9/-5 na pozostałym obszarze.

W ciągu dnia temperatura podskoczy do 0 stopni na wschodzie i 1-3 stopni na północy, południu i w centrum. Cieplej do 3-4 stopni na zachodzie. Dzień zapowiada się suchy i pogodny, chociaż nad ranem miejscami może być mgliście i pochmurno.

Środa

Zarówno w nocy jak i w dzień pogodnie. Więcej chmur od Kaszub po Podlasie- kwestia opadów nie jest jeszcze jasna- istnieje małe ryzyko, że popada niewielki śnieg. Na pozostałym obszarze trochę chmur, trochę słońca. O poranku będzie od -10/-6 stopni na południu i wschodzie do -7/-4 stopni w centrum oraz -4/-2 stopni na zachodzie i północy. W ciągu dnia od około 2 stopni na wschodzie do 3 w centrum i na północy do 4-5 na południu i 5-6 na zachodzie.

Czwartek

O poranku minusy jeszcze na wschód od Wisły. W centrum około 0, zaś na zachodzie całą noc na plusie. W dzień z zachodu na wschód powinien wędrować ciepły front z opadami. Dziś wydaje się, że popada do około 2-4 mm. Za frontem po południu na zachodzie mogą pojawić się opady przelotne wraz z wiosennymi burzami z których może spaść również grad i krupa śnieżna. Dzień zapowiada się wietrznie- do 60-80 km/h- wichur nie będzie. Ciepło- w ciągu dnia od 3 stopni na wschodzie poprzez 5-7 stopni od Kaszub po centrum i południe do nawet 10 stopni na zachodzie.

Piątek

O poranku bez przymrozków. W ciągu dnia od 6 stopni w Suwałkach do 7-9 na północy i w centrum do 9-11 stopni na południu i zachodzie. Od samego rana po niebie sunąć mają chmury kłębiaste, burzowe, które w godzinach przed południowych, południowych i popołudniowych przyniosą liczne przelotne opady deszczu i słabe pod względem opadów burze- do 2-5 mm w ciągu 10 minut. Podczas burz jednak mocniej powieje do 80-85 km/h. 

W weekend jeszcze cieplej i mniej opadów- najwięcej padać ma na północy, a na południu, wschodzie i w centrum miejscami nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Popołudniami od 7-9 do 10-12 stopni. 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

Jest ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x