środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Prestiżowe wyróżnienie dla Massey Ferguson

spot_img

Każdy producent wprowadzający nowy produkt ciągnik czy inną maszynę na rynek marzy o prestiżowych wyróżnieniach. Na takie miano zasłużył flagowy produkt firmy Massey Ferguson – ciągnik serii MF 9S, który otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo produktu. Warto zaznaczyć, że Międzynarodowe jury przyznaje tę wyjątkową nagrodę wyłącznie produktom wyróżniającym się doskonałym wzornictwem.

Ciągnik serii MF 9S z prestiżową nagrodą

– „Bardzo się cieszymy, że MF 9S otrzymał tę prestiżową nagrodę” – mówi Thierry Lhotte, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

 – „To wyróżnienie pokazuje, jak bardzo staramy się tworzyć innowacyjne maszyny, dzięki którym nasi klienci mogą zwiększyć produktywność. Szanowne jury doceniło nasze wysiłki”.

– „Przy tworzeniu produktów dla rolników wsłuchujemy się w ich głos. Poświęciliśmy 7 lat na konsultacje z klientami i na testy. W ich rezultacie stworzyliśmy innowacyjny i praktyczny ciągnik z serii MF 8S, który w 2021 roku otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. Ciągniki z serii MF 9S czerpią z sukcesu konstrukcji Protect-U i kabiny. Zapewniają bezkonkurencyjną wydajność, są niezawodne i wyposażone w innowacyjne technologie, stworzone z myślą o potrzebach rolników” – dodaje Thierry Lhotte.

Co wyróżnia ciągnik serii MF 9S?

W skład serii MF 9S wchodzi sześć modeli z silnikami o mocy od 285 KM do 425 KM. Sprzęt wyróżnia konstrukcja silnika i kabina Protect-U, która zapewnia doskonałą widoczność i niezrównany komfort. Inżynierowie zastosowali tu charakterystyczną konstrukcję
z unikalną 18-centymetrową szczeliną, która izoluje zamknięty silnik od kabiny. We wszystkich modelach MF 9S pracuje w układzie przeniesienia napędu bezstopniowa przekładnia Dyna-VT. Nowy systemem zarządzania mocą zapewnia dodatkowy moment obrotowy i moc. Standardowym wyposażeniem ciągników serii MF 9S są systemy MF Guide i MF Connect.

Oprócz tego operator może korzystać dodatkowych opcji zwiększających wydajność. Jest to m.in. system MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM – zarządzanie osprzętem ciągnika i centralny system pompowania opon (CTIS). W centrum konfiguracji MF By You dostępny jest szeroki wybór wyposażenia fabrycznego dla ciągników z serii MF 9S. Ta wyjątkowa usługa pozwala operatorom ciągników na zwiększenie wydajności i komfortu pracy.  

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x