wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Prawdziwa Mamma mia w Czaplinku! Czerwona pulpa zalała ulice miasta

spot_img

Mieszkańcy Czaplinka doznali w czwartek, 15 czerwca, niezwykłego szoku, gdy ich miasto zostało pokryte gęstą, czerwoną breją. Okazało się, że do tego niezwykłego zdarzenia doszło na placu 3 Marca, gdzie rozlał się ładunek przewożony przez ciężarówkę. Setki kilogramów pomidorowej pulpy wylądowały na jezdni, a dokładnie jak wyjaśniła firma, z której odebrano transport odpady z truskawek i pomidorów.

OSP Czaplinek

Czaplinek: Wywróciła się naczepa z odpadami po produkcji 

Tuż po godzinie 9:00 na Placu 3 marca na Czaplinku, gdzie przebiega droga krajowa nr 20, zepsuł się samochód. Ładunek wylał się na ulicę.Jezdnie Placu Marka i Wałeckiej pokryły się grubą warstwą koncentratu pomidorowego. Miejscowi żartowali, że mają teraz „rondo bolognese”. Co niektórzy śmiali się, że brakuje tam tylko mozzarelli.

OSP Czaplinek

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wyniku uszkodzenia naczepy na jezdnię wylało się około 2 ton odpadów poprodukcyjnych z jednego z zakładów przetwórstwa owoców i warzyw. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, Policja oraz służby wodno-kanalizacyjne gminy Czaplinek.

 Firma odpowiedzialna za transport poinformowała, że ​​ciężarówka przewoziła truskawki i pomidory, a w naczepie odpięło się zabezpieczenie.

 „W imieniu odbiorcy przepraszamy za zaistniałą sytuację i spowodowane przez nią niedogodności” – napisała firma w mediach społecznościowych. 

źródło: RMF FM, OSP Czaplinek

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x