piątek, 22 października, 2021
spot_img

Powszechny Spis Rolny już od 1 września!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Przypominamy, że już we wtorek, 1 września br., rozpocznie się Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Internet, telefon lub wizyta

Rolnicy będą mogli uczestniczyć w spisie rolnym na kilka sposobów, poprzez:

  • Samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej GUS (stat.gov.pl) i spisu rolnego (spisrolny.gov.pl)
  • Samospis internetowy za pośrednictwem stanowisk komputerowych w urzędach gmin lub w miejscach przez gminy wyznaczonych,
  • udzielenie odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym prowadzanym przez rachmistrza telefonicznego,
  • udzielenie odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.

GUS gwarantuje bezpieczeństwo

Dodajmy, że osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Natomiast w przypadku wątpliwości odnośnie  ich tożsamości rolnicy mają prawo do sprawdzenia upoważnień rachmistrzów  np. korzystając z ogólnodostępnej infolinii: 22 279 99 99. O ważności tego procesu świadczy to, że dzięki Spisowi Rolnemu instytucje państwowe zyskają informacje będące podstawą do planowania działań na poziomie strategicznym, a także do podejmowaniu konkretnych decyzji. Spis potrwa do 30 listopada br.
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 znaleźć można w internetowym portalu: spisrolny.gov.pl
a także w naszym artykule pt.: Spis rolny – co powinieneś wiedzieć (publ. 5 sierpnia br.)

Źródła: GUS, spisrolny.gov.pl
Foto: Pixabay

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x