wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

spot_img

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które mogą spowić większość kraju. Pod mgłami temperatura nie wzrośnie powyżej 3-5 stopni.  Wiatr osłabnie, przez co niskie chmury mogą utrzymywać się od rana do wieczora.

We wtorek na zachodzie i południu może pojawić się więcej rozpogodzeń. Natomiast na pozostałym obszarze przeważnie pochmurno. Mgły stopniowo mają odpuszczać za sprawą silniejszego wiatru.

W środę napłynie suche powietrze z południowego zachodu. Dzięki niemu w niemal całym kraju pojawi się słońce a temperatura poszybuje do góry. Padać nigdzie nie powinno.

W czwartek ciepło i słonecznie na wschodzie, południu i w centrum. Po południu na północy i zachodzie kraju pojawi się front chłodny- do czwartku pozostało jeszcze sporo czasu, zatem niewiadoma jest suma opadów. Może się okazać tak, że front przejdzie bez opadów z większą ilością chmur.

W weekend znajdziemy się w powietrzu arktycznym. Nie ma jeszcze pewności, czy powietrze napłynie dokładnie z samej północy. Jeśli tak by się stało pojawią się przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej- zwłaszcza na wybrzeżu. To czego możemy być pewni, to, że słońca na pewno w weekend nie zabraknie.

We wtorek na termometrach pod chmurami około 3-6 stopni. Na zachodzie i południu nieco cieplej- do 7-9 stopni.

W środę napłynie cieplejsze powietrze dzięki czemu na zachodzie kraju będzie nawet 15 stopni ciepła. Podobne wartości pojawią się w regionach podgórskich południowej Polski.  Na wschodzie i w centrum około 10 stopni. Na północy rześko- ledwie 5-7 stopni.

W czwartek będzie o 2 stopnie mniej. Zaś w weekend od Suwałk po Kaszuby może pojawić się całodobowy mróz. W dzień około -1 stopnia, zaś o porankach do -8 stopni.

Mroźne noce od weekend pojawią się w całej Polsce. Ochłodzenie potrwa około 4-5 dni i apogeum osiągnie około poniedziałku- środy. Wówczas nocami na wschodzie może być do -13 stopni. Na zachodzie około -6/-3 stopnie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x