czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Poprawa pogody! Żniwa do soboty [POGODA]

spot_img

Noc z środy na czwartek w całym kraju zapowiada się pogodnie. Jedynie na wybrzeżu więcej chmur i miejscami w okolicy Łeby pokropi deszcz. Dość ciepło. Nad ranem od 12/13 stopni na zachodzie do 15 stopni w centrum. Lokalnie na wschodzie i południu nie mniej niż 15/17 stopni. Wiatr słaby, na północy umiarkowany zachodni.

W ciągu dnia na południu, wschodzie i w centrum bardzo dużo słońca. Na zachodzie słońce na zmianę z chmurami. Na północy więcej chmur niż słońca i punktowo w psie od wybrzeża po Suwalszczyznę pokropi deszcz.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura podniesie się do 19 i 20 stopni w pasie od Suwałk po Gdańsk, Łebę, Koszalin. Na zachodzie kraju około 22/24 stopni. W centrum i na wschodzie 24/26 stopni. Najcieplej na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku, Małopolsce i rejonie Sandomierza, Kozienic- tutaj do 26/28 stopni Celsjusza.

Wiatr na południu powieje słabo z zachodu do 25 km/h. Na wschodzie, zachodzie i w centrum powieje do 40 km/h. Na północy do nawet 50-60 km/h.

Pewna pogoda na żniwa czeka nas do soboty wieczora. Będzie słonecznie, sucho i wietrznie. Stopniowo będzie się robić coraz cieplej. Na południu kraju utrzyma się ciepło, gorące lato z temperaturami na poziomie 24/28 stopni. Na północy przeważnie 20/24 stopnie- w sobotę najcieplej.

W niedzielę jest ryzyko wtargnięcia do zachodniej Polski frontu z opadami i burzami- zazwyczaj zachód kraju większość  burz omija i pada od centrum po wschód. Tym razem może być podobnie.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników