środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Pomoc suszowa: dodatkowe 280 mln na wypłaty dla rolników

spot_img

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przychylnie ustosunkowała się do rządowych wniosków w sprawie przydzielenia dodatkowych 280 milionów zł na pomoc suszowa dla rolników, którzy ucierpieli w skutek ubiegłorocznej suszy.


Pomoc suszowa: na powyższą kwotę składają się dwa wnioski:

– o wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia dwóch rezerw celowych na łączną kwotę 210 mln zł. W tym przypadku Komisja Finansów przystała na to, by na wypłaty suszowe przeznaczyć 110 mln zł z rezerw na paliwo rolnicze oraz 100 mln zł z dopłat na budownictwo socjalne i komunalne.
– drugi wniosek dotyczył zmiany planu finansowego ARiMR w ten sposób by Agencja mogła wydać dodatkowe 70 mln zł z jednej ze swoich rezerw celowych.

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Rząd dostrzega suszę

pomoc suszowaMinisterstwo Finansów zapewnia, że powyższe zmiany nie zakłócą realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.
Jest to również dowód na to, że Rada Ministrów, poza tak ostatnio palącym problemem zwalczania pandemii koronawirusa, dostrzega też inne zagrożenia dla polskiej gospodarki i rolnictwa. Sytuacja nie jest jednak do końca opanowana. Ogólna wysokość  wniosków uprawnionych do wypłaty sięga 1 miliarda zł.  ARMiR zapewnia, że cały czas trwa realizacja wypłat.  Jednak i w tym kontekście powraca sprawa obciążeń wynikających z walki z pandemią koronawirusa. Nie jest więc pewne to, że wszyscy oczekujący otrzymają wpłaty na konto do końca miesiąca.
Do sprawy zapewne jeszcze powrócimy

 

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: MF, PAP
Foto: Pixabay   

 

Dopłaty bezpośrednie: ARiMR zawiesza kontrole na miejscu

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników