środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Polskie produkty mleczne w Chinach

spot_img

19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z dniem 15 kwietnia 2021r. procedury uzgadniania weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla eksportu polskich produktów mlecznych na cele paszowe z do Chin. Do właściwych urzędów celnych trafiły już uzgodnione wzory świadectwa. W związku z powyższym przesyłki posiadające oryginał urzędowego świadectwa zdrowia mogą być eksportowane do Chin począwszy od dnia 15 kwietnia 2021 r. 

Jak się przygotować?

Świadectwa drukuje się na specjalnie zabezpieczonym papierze, a ich wzór opublikowano na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii. Natomiast na stronie Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) dostępna jest lista jedenastu polskich przedsiębiorstw uprawnionych do eksportu produktów mlecznych na cele paszowe do ChRL. Szczegółowe informacje nt. procedury oraz wymaganych dokumentów zamieszczono na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.  

Starania MRiRW i GIW

Otwarcie rynku chińskiego dla produktów mlecznych na cele paszowe poprzedziły działania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego  Inspektoratu Weterynarii. 5 lutego 2021 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda złożył podpis pod protokołem określającym wymogi kwarantannowe i zdrowotne dla produktów mlecznych do celów paszowych, wywożonych do Chin.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x