sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Pola Klasy S 2022 – Sprawdź terminarz i lokalizacje spotkań z Syngenta

spot_img

Jak co roku w terminie czerwcowym Syngenta zaprasza na swoje poletka pokazowe w ramach cyklu Pola Klasy S. Na spotkanie z rolnikami eksperci Syngenta będą czekać w 7 lokalizacjach w różnych regionach kraju.

Mapa i lokalizacje spotkań

Jak informuje firma, spotkania polowe w ramach Pola Klasy S, będą doskonałą okazją do obejrzenia na żywo kolekcji odmian pszenicy, rzepaku, hybrydowego jęczmienia ozimego i kukurydzy oraz efektów działania najnowszych technologii Syngenty zastosowanych na polach. Eksperci firmy zachęcają do wspólnych rozmów oraz wymiany doświadczeń.

Terminarz i lokalizacje spotkań Pola Klasy S 2022

  • 7 czerwca – Ulhówek, woj. lubelskie
  • 9 czerwca – Kostrogaj, woj. mazowieckie
  • 14 czerwca – Polwica, woj. dolnośląskie
  • 21 czerwca – Szelejewo, woj. wielkopolskie
  • 23 czerwca – Łęczyna, woj. zachodniopomorskie
  • 28 czerwca – Rogóźno, woj. kujawsko-pomorskie
  • 30 czerwca – Bajdyty, woj. warmińsko-mazurskie

Co podczas spotkań Pola Klasy S zaplanowali eksperci Syngenta?

Jednym z głównych tematów, jakie poruszą eksperci firmy będą programy zwalczania chorób i regulacji wzrostu. Na poletkach rzepakowych zaprezentują nowy fungicyd do ochrony rzepaku – Treso®. Będzie to również idealna okazja do przedstawienia pierwszego biostymulatora Syngenty – Quantis™.

Nie zabraknie także tematów kukurydzianych. W Ulhówku, Kostrogaju, Polwicy i Rogóźnie dla wszystkich plantatorów kukurydzy eksperci Syngenta omówią możliwości ochrony herbicydowej kukurydzy.

Rolnictwo XXI wieku to w dużej mierze technologie cyfrowe. W związku z tym nie zabraknie tematu rolnictwa cyfrowego i tego jak zarządzać gospodarstwem z telefonu (myFIELD i CropWise); pojawi się też możliwość konsultacji z firmą Solar Spot na temat zastosowań alternatywnych źródeł energii w gospodarstwie.

W Rogóźnie, Łęczynie i Kostrogaju będzie również okazja do zapoznania się z programami nawożenia firmy YARA. We wszystkich lokalizacjach będzie można przekonać się, jak wybór rozpylaczy wpływa na efektywność zabiegu z użyciem środków ochrony roślin, a także zapoznać z nowym systemem do napełniania opryskiwaczy, easyconnect.

Jak wziąć udział w spotkaniach?

Udział w spotkaniach polowych wymaga rejestracji na stronie www.polaklasys.pl , na której można też znaleźć szczegółowy program  i więcej informacji na temat konkretnych lokalizacji Pól Klasy S. Spotkania rozpoczynają się o godzinie 9:00.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x