czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zimy nie widać. Nawet przymrozki jak na marzec należeć będą do rzadkości [POGODA]

spot_img

To niewątpliwie najwcześniejsza wiosna fenologiczna za naszego życia i jej najcieplejszy początek. Po rekordowym lutym za nami już niemal połowa marca, która podtrzymuje trend wysokiej temperatury. Jak na marzec nawet przymrozki należą do rzadkości.

Najbliższa noc ciepła. Na termometrach od 2 stopni na Podlasiu do 3-4 stopni nad resztą kraju. Na niebie sporo chmur z których w centrum i na południu kraju chwilami popada mżawka. Na Kaszubach, Warmii i Mazowszu miejscami pojawią się o poranku mgły. Środa na Mazowszu i południu Warmii upłynie w zupełnie bezwietrznej pogodzie. Im dalej na zachód i wschód tym wiatr silniejszy w porywach do 30 km/h wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy kraju.

Na wschód od Wisły dzień będzie pochmurny z przelotnymi opadami mżawki. Na zachodzie a po południu również na Żuławach, Kujawach, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie przejaśnienia i chwile ze słońcem. Po południu od środkowego Pomorza po Wielkopolskę utworzy się kilka chmur z których spadnie kilkuminutowy niewielki deszcz do 1-1,5 mm. Kolejne dni przyniosą ocieplenie i więcej słońca, ale chmur ma być nadal bardzo dużo zwłaszcza na wschodzie kraju. Kilkudniowe większe ochłodzenie czekać nas powinno za tydzień. Wówczas na termometrach w ciągu dnia zobaczymy od 3 stopni na Kaszubach do 5-7 stopni na południu po czym nadciągnie kolejne, jeszcze większe ocieplenie w pobliże +20 stopni.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x