czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Zima w ciepłym wydaniu panuje na całej półkuli północnej [POGODA]

spot_img

Po chłodniejszym grudniu nastała łagodna aura w całej Europie i Azji. Dla odmiany w Ameryce Północnej grudzień miejscami był najcieplejszy w całej historii i teraz mają trochę zimy, ale nie jest ona jakaś spektakularna i przerywana dużymi odwilżami. My w Polsce czekamy na połowę i końcówkę lutego- wtedy będzie dobry czas na rozsianie nawozów na zmarzniętej glebie. Ale już przed połową marca eksploduje wiosna i tego się trzymajmy.

Tymczasem w nocy znów będzie padać- na zachodzie, północy, południu i w centrum deszcz i mżawka, zaś na wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu sypnie śniegiem. O ile w całym kraju ma być od 1 do 4 stopni na plusie to od okolic Kętrzyna po całe Podlasie od -2 do 0 stopni i śniegu przybędzie o około 2-4 cm. Wiatr słaby lub bezwietrznie. Miejscami mgliście.

W ciągu dnia mgieł przybędzie z racji słabego wiatru i napływu ciepłego powietrza nad zimny grunt- szczególnie na wschodzie sporo mgieł i zamgleń. Tu też najchłodniej z opadami mżawki a na Podlasiu również drobnego śniegu. Na pozostałym obszarze przelotnie popada mżawka- szanse na słońce są niewielkie i jeśli już gdzieś się pojawi to na południowym zachodzie kraju.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x