wtorek, 27 lutego, 2024

Zanim nastanie okres dużych wahań w pogodzie czeka nas słoneczny poniedziałek [POGODA]

spot_img

Po zimie na Podhalu pozostaną wspomnienia. Przed frontem napłynie ciepłe powietrze a niebo rozpogodzi się. Początkowo bo w nocy pogodne niebo od Rzeszowa po Kielce, całą Małopolskę, Górny Śląsk, Opolskie, południe, wschód i centrum Dolnego Śląska przyniesie silne wychłodzenie. O poranku na termometrach zobaczymy od -6 stopni na Podhalu, -4 stopni w Nowym Sączu, -3 stopni od Kliszowa po resztę Małopolski i południe Górnego Śląska do -2 stopni na południu i w centrum Opolskiego, południu i wschodzie Dolnego Śląska do -1/0 stopni od Rzeszowa po Kielce, Częstochowę, Stare Olesno, Oleśnicę, Legnicę. Na północ od tej strefy sporo chmur i ciepło- do 3-6 stopni.

Przed południem bezchmurne niebo czeka mieszkańców zachodniej Polski. Po południu tam zacznie się chmurzyć a bezchmurnie stanie się w centrum i na południu. Na wschodzie i północy chmury na zmianę ze słońcem. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu i zachodu.

W nocy z poniedziałku na wtorek przez Polskę przejdzie front z deszczem. Popada raczej w każdym zakątku kraju bez wyjątku w ilości od 3 do 10 mm a w rejonie Głogowa i Leszna oraz od Siedlec po Pułtusk, Lidzbark, Chojnice do 10-17 mm.

Kolejne dni to galimatias. Wiatr co kilkanaście godzin wraz z kolejnymi często niezauważalnymi frontami będzie zmieniał kierunek o 180 stopni. Miejscami trochę popada, powieje a na północny wschód coraz częściej zaglądać mają przymrozki. W weekend czeka nas spadek temperatury o około 2-4 stopni co wróży nocne przymrozki w całym kraju.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x