środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zachodnia, północna i centralna Polska zaczyna wkraczać w zimny sektor powietrza [POGODA]

spot_img

Mijający dzień najwięcej opadów przyniósł od Tatr po zachód Świętokrzyskiego i wschód Łódzkiego- miejscami spadło 8-15 mm deszczu. Nadchodząca doba najwięcej opadów przyniesie w rejonie Lęborka, Łeby, Śliwic, Chojnic oraz na wschodzie kraju.

W nocy padać ma na wschodzie, Mazurach, w centrum i miejscami na południu- będzie to deszcz ze śniegiem i śnieg, lub mżawka. Na zachodzie przelotne opady śniegu, niewielkie. Nad ranem od 0 stopni na Podlasiu do 1-2 stopni nad resztą kraju.


W ciągu dnia zachód kraju i wybrzeże dostanie sie pod wpływ zimnego powietrza- wystąpią przelotne opady śniegu, na wybrzeżu wschodnim nawet intensywne. Wieczorem przelotne opady śniegu dotrą także do centrum kraju. Na wschodzie większość dnia z mżawkami i opadami deszczu ze śniegiem. Jedynie od okolic Łomży, Supraśla w kierunku Suwałk ma dominować sam śnieg.


Wiatr w środę będzie silny z zachodu i południowego zachodu- do nawet 50 km/h. W czwartek nad ranem na zachodzie, północy i w centrum chwyci przymrozek do -5/-2 stopni. W ciągu dnia raczej sucho. Jeśli popada to przelotny śnieg i również przez krótką chwilę.

Piątek rozpocznie się przymrozkami do -5/-2 stopni. W ciągu dnia delikatny plus- jedynie Podkarpacie znacznie cieplejsze. Wieczorem na wschodzie kraju- Lubelskie, Podkarpacie, Małopolska pojawia się większe opady śniegu i deszczu do 5-15 mm.

W niedzielę znad Włoch dotrze do Polski niż genueński i przyniesie śnieżyce przy temperaturze od -1 do +0 stopni. Śnieg będzie mokry. Po wschodniej stronie początkowo padać ma sam deszcz i dopiero z niedzieli na poniedziałek opad zamieni się w śnieg. Po opuszczeniu niżu naszego kraju nastanie kilka dni z delikatną zimą- nocami od -9 do -3 stopni; zaś w ciągu dnia od -4 do 0 stopni.

Napisz komentarz

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x