wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

We wtorek odwilż dotrze do całego kraju [POGODA]

spot_img

Za nami być może najdłuższy i najsilniejszy incydent zimowy tej zimy. Temperatura w kilku województwach potrafiła obniżyć się do -20 stopni. Dodatkowo na wschodzie kraju odnotowano największą pokrywę śniegu w historii miesiąca grudnia. Dla odmiany na zachodzie kraju mamy wyjątkowo suchy grudzień.

nocy deszcz popada na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej- z wyjątkiem południowych powiatów, Lubelskim – deszcz będzie marzł- spadnie około 1-3 mm wody na każdy metr kwadratowy. O poranku na delikatnym minusie będzie w pasie od Warszawy, Łodzi po Kielce, Kraków, Katowice oraz w Bieszczadach.

W ciągu dnia mróz utrzyma się tylko na południu Bieszczad. Nad resztą kraju odwilż. Na wschodzie z racji temperatur na poziomie +0,5/+1 stopień nocny deszcz który zamarznie będzie delikatnie odmarzał a wieczorem na Mazurach i Warmii pojawi się kolejny opad deszczu. Po południu przelotnie popada na Pomorzu Zachodnim- do 2-3 mm. Wiatr w całym kraju w porywach do 40-55 km/h z południa i południowego zachodu. Jedynie w Krakowie i sąsiednich wsiach słaby i zmienny.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x