piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W środę wystąpią najsilniejsze burze w tym roku. Lokalnie spadnie duży grad [POGODA]

spot_img

Minionej nocy znów popadało tam, gdzie w czerwcu jakikolwiek opad wystąpił. Nie popadało ponownie w centrum kraju. Niestety jutro znów najmniejsze szanse na deszcz wystąpią między Kaliszem a Łodzią. Miejscami po południu rozwiną się superkomórki burzowe- na szczęście znany jest ich pas nad Polską podczas których lokalnie spadnie grad do 5 cm oraz dmuchnie wiatrem do 100 km/h

Noc ma być pogodna. Na wschodzie chłodna- około 10 stopni. W centrum rześka- około 12-13 stopni a na zachodzie i wybrzeżu ciepła- około 15-18 stopni.

Nad ranem są szanse, ale nie ma pewności, że znad Niemiec do Ziemi Lubuskiej a zwłaszcza Zachodniego Pomorza dotrze linia burz i opadów, która do południa mogła by dotrzeć na Kaszuby. Cokolwiek się wydarzy na radarach nad ranem wiadomo, że duża ilość chmur znad Niemiec zaniży temperatury na północy kraju. Około południa pierwsze groźne burze zaczną powstawać od Małopolski po Świętokrzyskie, zachodnie Mazowsze, wschodnie, północne Kujawy po Kaszuby. Do wieczora groźna aura zacznie przesuwać się w stronę zachodniego Podkarpacia, zachodu Lubelskiego, całego Mazowsza oraz Warmii. Podczas burz może tu spaść od 1 do nawet 50 mm deszczu. W rdzeniu superkomórek z gradem wystapi silny wiatr od 60 do 100 km/h. Burze te będą się szybko przemieszczać z zachodu na wschód.

Jakieś niezbyt duże szanse na burze wystąpią również na południu Dolnego Śląska i Opolskiego ale dziś jeszcze nie jest to takie pewne.

Po więcej szczegółów zapraszam wieczorem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x