środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę w centrum kraju spadnie pierwszy większy deszcz od miesiąca [POGODA]

spot_img

Po nastaniu posuchy w centrum i na wschodzie kraju nareszcie spadnie deszcz. W centrum kraju miejscami nie padało od 3 tygodni i to ostatni dzwonek by podratować rośliny na 5 i 6 klasie.

W nocy od Żuław po Warmię, Mazury, Podlasie pogodnie. Temperatura spadnie do -3 stopni w Suwałkach i Giżycku do -2/0 stopni od Żuław po Elbląg, Olsztyn, Pisz, Ełk, Białystok do +1/+2 stopni na południu Podlasia, południu Warmii i Mazur. Tu przy gruncie mróz od -5 do -3 stopni. Zimno o świcie będzie także na wschodzie, północy Mazowsza oraz na wschodzie i północy Lubelskiego- tu przy gruncie około 0, zaś na 2 metrach +2/+3 stopnie. Nad resztą kraju ciepło. Na południu, północy i w centrum +5/+7 stopni zaś na zachodzie gdzie nad ranem zacznie padać deszcz nawet +8/+10 stopni.

Wiatr w całym kraju silniejszy, w centrum, na zachodzie i północy do 60 km/h. Przed południem rozpada się na całym zachodzie, Wielkopolsce, Opolszczyźnie, zachodzie Kujaw zaś po południu na zachodzie opady ustaną- na południe od Zielonej Góry, Wrocławia pojawi się słońce, wiatr osłabnie a temperatura podniesie się do 15-17 stopni.

Deszcz przesunie się na Górny Śląsk, Małopolskę, Świętokrzyskie, Łódzkie, południe Kujaw, zachodzie, południowe Mazowsze by późnym popołudniem dotrzeć do Lubelskiego i Podkarpacia.

Jeszcze o około 100 km może się zmienić zasięg opadów. Być może opad sięgnie Siedlec, Lidzbarka a być może tylko Warszawy, Bydgoszczy.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x