czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

W sobotę przelotne opady przesuwać się będą znad Niemiec w stronę centrum naszego kraju [POGODA]

spot_img

W nocy jeszcze chłodno i pogodnie. Na termometrach od 7-9 stopni na wschodzie poprzez 10 stopni na południu, północy i w centrum do 12-14 stopni na zachodzie kraju. Najcieplej w rejonie Słubic.

Przed południem nad zachodnie regiony kraju dotrze front znad Niemiec z przelotnymi opadami deszczu i spadkiem temperatury w pobliże 18 stopni Celsjusza. W południe przelotnie popada od Kaszub po środkową Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Po południu na zachodzie opady zanikną a opady odsuną się na wschód Wielkopolski, zachód Kujaw, Żuławy i Opolszczyznę. Na wschodzie i w centrum cała sobota słoneczna i bardzo ciepła. Po południu na termometrach od 20 stopni na zachodzie; 18 stopni w strefie opadów do nawet 28 stopni w rejonie Brzegu, Namyslowa i Wielunia przed nadejściem opadów. Wiatr powieje umiarkowanie z południa a za frontem z zachodu. Suma opadów wyniesie od 0 do 10 mm.

Nieco większy deszcz pojawi się z soboty na niedzielę miejscami na Pomorzu Gdańskim oraz na Opolszczyźnie- możliwe, że miejscami do 20 mm.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x