poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę najwięcej przelotnych opadów na północy i zachodzie Polski [POGODA]

spot_img

W nocy z piątku na sobotę pogodnie. Więcej chmur do północy pojawi się na zachodzie i wybrzeżu, zaś nad ranem również w centrum. Deszcz w nocy do 2-3 mm może wystąpić na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Pomorzu. W rejonie Darłowa, Łeby, Pucka może napadać kolejne 20 mm. Noc zimna. Na pogodnym Podhalu około 0 stopni. W Lubelskim, Podkarpaciu, Małopolsce, Świętokrzyskim około 4-6 stopni. Od Podlasia po Łódzkie, Opolskie 7 stopni. Na pochmurnym zachodzie i północy około 9-11 stopni. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu silny do 55 km/h z zachodu.

W ciągu dnia przelotne opady mogą się pojawić głównie na zachodzie i północy kraju. Im dalej na wschód tym więcej pogodnego nieba. Będzie zimno i wietrznie. Po opadach spadek temperatury do 9-10 stopni.

Zimne powietrze nad Morzem Adriatyckim i Czarnym utworzyło głębokie, deszczowe niże. Te przez kilka najbliższych dni przyniosą dużo deszczu na Ukrainie i Słowacji- może się okazać, że niż zahaczy Bieszczady, wschód Podkarpacia i Roztocze- mogłoby wtedy spaść około 10-25 mm deszczu. Niż w pobliżu Polski wschodniej to konwekcja z północy na południu i wschodzie kraju. Oznacza to większe opady w Małopolsce i spadek temperatury. Od soboty na Podhalu w dzień ledwie 3-6 stopni. Powyżej Gubałówki spadnie śnieg, zaś w górach może napadać nawet pół metra śniegu. Podczas Babiego lata w październiku śnieg ten będzie topniał zasilając nasze rzeki w wodę.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
1 rok temu

Oki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x