środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę na wschodzie kraju lokalnie pokropi deszcz [POGODA]

spot_img

Nad Polską zalega suche powietrze przez co najbliższa noc zwłaszcza od Żuław, Kaszub po Kujawy, Warmię, zachód Łódzkiego, wschód, południe Wielkopolski, Opolskie, Górny Śląsk i wschód Dolnego Śląska zanotuje przy gruncie temperaturę od -1 do +1 stopnia. Na wysokości 2 metrów odnotujemy od +1 do +3 stopni.

Na zachodzie pogodnie ale ciut cieplej- około 4-6 stopni. Na wschodzie sporo chmur i zwłaszcza od okolic Białegostoku po Siemiatycze, Siedlce, Lublin, Puławy o świcie nie chłodniej niż 7-9 stopni.

W ciągu dnia od Podlasia po wschód Mazowsza, Lubelskie dużo chmur, chwilami słońca schowa się na nawet jedną godzinę pod rząd. Po południu lokalnie pokropi tu deszcz. Na wschodzie pod chmurami będzie też bezwietrznie. W centrum, na południu i północy juz słonecznie i wiatr słaby. Na zachodzie wiatr umiarkowany z południowego wschodu, bezchmurnie i najcieplej. Od Słubic po Świebodzin oraz od Koszalina po Resko może być nawet +21 stopni.

Po weekendzie stopniowo od zachodu zacznie docierać zimne powietrze. W poniedziałek na zachodzie a w kolejnych dniach nad resztą kraju ochłodzi się do +7/+12 stopni w ciągu dnia i do -1/+3 stopni nocami. Najzimniejszy poranek prawdopodobnie czeka nas w czwartek i piątek o świcie i w wielu miejscach chwyci 1-2 stopniowy przymrozek na wysokości 2 metrów. Opadów będzie niewiele w wyniku czego właśnie noce zapiszą się zimne.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x