środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę na wschodzie i w centrum powieje silniejszy wiatr z zachodu [POGODA]

spot_img

W nocy przez Polskę przejdzie front, który na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach przyniesie lokalne burze ale popada wszędzie w ilości od 4 do 12 mm. Deszcz popada wszędzie także na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Kujawach- tu spadnie od 2 do 6 mm. Lokalnie bo na około 40-60% obszaru popada w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej i w Lubelskim w ilości od 0 do 4 mm. Na południu kraju popada na może 20% obszaru w ilości od 0 do 4 mm.

Na termometrach o świcie od 8 stopni na północy do 17 stopni w rejonie Nowego Sącza. W sobotę po przejściu frontu z wyjątkiem północnego Podlasia, Warmii i Mazur oraz Zatoki Gdańskiej dużo słońca. Wiatr niestety tylko na zachodzie i południu powieje słabo. Nad resztą kraju powieje umiarkowanie a od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze, Podlasie, Lubelskie, Mazury silnie w porywach do 45 km/h.

W niedzielę dotrze do zachodniej Polski powietrze znad Sahary. Znów pojawi się piasek w powietrzu i mętne niebo. Temperatura w Polsce zachodniej wyniesie w tym dniu od 25 stopni w Szczecinie do 28 stopni w Lesznie, Zielonej Górze, 29 stopni we Wrocławiu i Głogowie do nawet 30 stopni w Legnicy i Polkowicach. Po przeciwnej stronie Polski w Suwałkach w tym dniu zaledwie 15 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x