poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

W sobotę na Mazurach i Podlasiu potężne zawieje śnieżne. Wiele dróg będzie nieprzejezdnych [POGODA]

spot_img

W nocy śnieg sypać ma na Warmii, Mazurach, Podlasiu- tu od wczesnych godzin rannych na polach występować będą wszechobecne zamiecie i zawieje śnieżne co w połączeniu z opadem śniegu błyskawicznie zasypie wiele dróg, które staną się nieprzejezdne.

Słabiej popada ale także ma zwiewać śnieg z pól na drogi na północy, wschodzie, zachodzie i w centrum Mazowsza, Kujawach, północy Wielkopolski. Na Kaszubach, północy Kujaw, Żuławach, Pomorzu Zachodnim również popada śnieg ale opad wystąpi przy temperaturze w okolicy 0/+0,8 stopnia więc śnieg może być mokry, nieprzewiewny. Nad resztą kraju na termometrach od -4 do -2 stopni. Chłodniej w regionach podgórskich- do -10.

W ciągu dnia mimo temperatury w pobliżu 0 stopni na Mazurach, Podlasiu, północy, wschodzie Mazowsza nadal występować będą silne zawieje i zamiecie śnieżne. Chwilami widoczność spadnie do 0 m. Wiatr na Pomorzu Gdańskim i Warmii przekroczy 80 km/h. Od Podlasia po centrum powieje do 65-70 km/h. Na południu i zachodzie do 30-40 km/h.

Dodatkowo na Podlasiu, Mazurach, północy Mazowsza a po południu także na północy Lubelskiego, wschodzie, zachodzie i w centrum Mazowsza pojawi się intensywny opad śniegu. Na Podlasiu, Mazurach przybędzie od 7 cm na południu regionu do 12-15 cm w rejonie Olecka, Suwałk, Giżycka. W centrum po południu ledwie poprószy do 1-2 cm. Wieczorem poprószy także nad resztą Lubelskiego. Poza tym na niebie zachodniej i południowej Polski dużo słońca i bez opadów.

Odwilż największa pojawi się między Sandomierzem, Przemyślem, Rzeszowem a Tarnowem oraz na wybrzeżu środkowym- tu od 2 do 3 stopni na plusie.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x