piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

W połowie przyszłego tygodnia od wschodu zacznie docierać do nas cieplejsze powietrze [POGODA]

spot_img

Najbliższa noc bez przymrozków. O świcie na termometrach od 0 stopni na Kaszubach, gdzie w nocy padał będzie deszcz a nad ranem od Kaszub po Grudziądz popada sam śnieg do 1-3 stopni na Pomorzu Zachodnim, Warmii, północy Lubuskiego, Wielkopolski i Kujaw do 4 stopni na zachodzie i 5-7 stopni na wschodzie, południu i w centrum kraju. W większości kraju występować będą przelotne opady deszczu, których najwięcej będzie na zachodzie kraju oraz od Podlasia po Warmię, Mazury i Kaszuby.

W sobotę znad Morza na północ kraju dotrą przejaśnienia i padać przestanie. Opady utrzymają się na wschodzie, południu i w centrum kraju.

Wiatr na zachodzie i północy silny z północy. Na wschodzie i południu słaby i umiarkowany z południa. W kolejnych dniach wyraźny będzie podział na cieplejszy wschód, gdzie nie będzie przymrozków i chłodniejszy zachód. Następnie w okolicach wtorku/ środy całkowicie zaniknie przepływ niżów z zachodu na wschód. Powietrze zacznie kręcić się w przeciwną stronę ze wschodu na zachód. Wówczas zacznie najpierw nad Skandynawię a później Europę Środkową docierać powietrze znad Morza Czarnego. Początkowo zdecydowanie ocieplą się noce i przymrozki powinny zaniknąć.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x