środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W piątek na południu i wschodzie, zaś w niedzielę nad resztą kraju pojawią się wichury, śnieżyce [POGODA]

spot_img

Przed nami bardzo dynamiczna pogoda. To co wiadomo na pewno to, że w piątek śniegiem sypnie od Lublina po Podkarpacie, Małopolskę- na Podhalu spadnie 20 cm śniegu. W niedzielę nie znana jest jeszcze trasa opadów, ale wiele modeli sugeruje, że śnieg spadnie w całym kraju. Niestety będzie mocno wiało przy ujemnej temperaturze. Na polach utrzyma się 0-2 cm śniegu, zaś zaspy mogą być nawet metrowe.

W nocy przejaśnienia. Jedynie na Kaszubach, zwłaszcza na wybrzeżu wschodnim popada przelotny śnieg. Nad ranem pochmurno z opadami będzie na zachodzie Pomorza i północy Ziemi Lubuskiej. Będzie to przełomowa noc na północy kraju- chwyci przymrozek i śnieg który spadnie już na dłużej pozostanie.

Na południu, wschodzie, w centrum i na zachodzie nad ranem około 0/+2 stopni. W ciągu dnia śnieg do 1-4 cm spadnie na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim. Wieczorem do 1-2 cm poprószy w rejonie Olsztyna, Kętrzyna, Braniewa. Na północy Wielkopolski, Kujaw i Ziemi Lubuskiej popada deszcz ze śniegiem i mżawka. Wieczorem jakieś przelotne opady mieszane mogą pojawić się na południu i w centrum.

Noc z czwartku na piątek na Pomorzu może przynieść nawet -6 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x